17 yıl önce şehit oldu, şimdi mezarı açılıyor

İstanbul’daki mezarının açılmasına karar verilen Mardin eski Jandarma Alay Komutanı Albay Rıdvan Özden’in Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabri açılıyor.

 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile “faili meçhul cinayetler” soruşturması kapsamında otopsi raporu alınması için İstanbul’daki mezarının açılmasına karar verilen Mardin eski Jandarma Alay Komutanı Özden’in Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarı açılıyor. 2 Şubat’ta açılması beklenen ancak hava muhalefeti nedeniyle ertelenen albayın şehitlikteki mezarı başında hareketlilik yaşanıyor.

1995 yılında iki koruması ile birlikte şüpheli şekilde öldürülen Özden’in ölümü, o tarihteki kayıtlara ‘PKK ile girilen çatışmada şehit düştü’ şeklinde geçmişti. Faili meçhul cinayetler kapsamında Diyarbakır Özel Yetkili Savcılığı’nca yürütülen soruşturma dosyası, geçtiğimiz ocak ayında İstanbul Özel Yetkili Savcılığı’na yollanmıştı. 

İstanbul’daki mezarının açılmasına karar verilen Mardin eski Jandarma Alay Komutanı Albay Rıdvan Özden’in eşi Tomris Özden, “Mezar daha önce açılmış” iddiasında bulundu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile “faili meçhul cinayetler” soruşturması kapsamında otopsi raporu alınması için İstanbul’daki mezarının açılmasına karar verilen Mardin eski Jandarma Alay Komutanı Özden’in Edirnekapı Şehitliği’ndeki mezarının bugün açılması bekleniyor. Mezarlıktaki hazırlıklar sürerken, Rıdvan Özden’in eşi Tomris Özden, avukatı Bülent Demir ile birlikte elinde çiçekle mezarlığa geldi. Çiçeği mezara bırakan Tomris Özden, “Bu mezar açılmış” iddiasında bulunarak, mezarın mermerlerini eliyle oynattı. Mermerlerin yere düşmesi üzerine büyük bir şok yaşayan Tomris Özden, “Ben buraya sürekli geliyorum. Bu mezar açılmış. Burada böyle bir şey yoktu” diyerek tepki gösterdi.

Avukat Bülent Demir de, Tomris Özden’in bahsettiği bağlantı noktalarını göstererek, “Gördüğünüz burada oynamalar olmuş. Bende de şüpheler oluştu şu an” dedi.

Savcının gelmesinin ardından Özden’in mezarı açılacak. Tomris Özden’in iddia ettiği gibi mezarın daha önce açılıp açılmadığı da belirlenmiş olacak.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel

Site Yönetimi Tarafından Bu Film Yorumlara Kapatıldı.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git