24 Asker Şehit 18 Asker Yaralı

Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçesindeki askeri birliğe saldırı düzenlendi.

 

Hakkari’den acı haber geldi. Yüksekova ve Çukurca’daki saldırılarda ilk bilgilere göre 24 asker şehit oldu, 18 asker de yaralandı.

İlk bilgilere göre çatışmalarda 24 askerin şehit olduğu, çok sayıda yaralı olduğu belirtiliyor. Reuters haber ajansı şehit sayısının 21 olduğunu duyurdu.

Gece 1’de başlayan çatışmalar iki ayrı bölgede, Yüksekova ve Çukurca’da yoğunlaştı. Çatışmalar sabah 5’e kadar sürdü. Çukurca bölgesinde aynı anda 8 ayrı hedefe saldırı düzenlendiği ifade ediliyor. Çatışmaların yer yer sürdüğü belirtiliyor.

Saldırıya uğrayan askeri birliklerin çoğu sınıra yakın bölgelerde bulunuyor. Çok sayıda teröristlerin saldırıyı gerçekleştirdikten sonra Irak’a kaçtığı ifade ediliyor.

Çatışmalar yer yer sürerken, bölgeye sabah saatlerinde hava destekli bir operasyon başlatıldı.

GENELKURMAY BAŞKANI BÖLGEYE GİTTİ

Saldırının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları bölgeye hareket etti.

VALİ TÜRKER “EŞ ZAMANLI SALDIRI DÜZENLENDİ”

Hakkari Valisi Muammer Türker, saldırının eş zamanlı gerçekleştirildiğini söyledi. Saldırının polis ve askeri noktalara aynı anda yapıldığını belirten Vali Türker, güvenlik güçlerinin de anda karşılık verdiğini, kendisine ulaşan son bilgilere göre de şehit ve yaralı olmadığını, ancak çatışmanın sürdüğünü bildirdi.

HAKKARİ’DE HAVA HAREKETLİLİĞİ

Hakkari ile İran ve Irak’a sınırı olan Şemdinli İlçesi’nde de yoğun hava hareketliliği yaşandı. Hakkari ve Şemdinli’nin Derecik Beldesi’den geçen uçaklar, Irak sınırına doğru gitti.Askeri hareketiliğin yoğun sürdüğü bölgede dün akşam saatlerinde yaşanan hava hareketliliği bugün de akşam saatlerinde devam etti. Dün saat 20.30’da Hakkari ile Şemdinli ilçesi’nin Derecik Beldesi semalarında peş peşe geçen uçakların, Irak sınırına doğru gittikleri görüldü.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git