Ağlatan..İmdatname

Erkek kardeşi korsanlar tarafından kaçırılan abla, Somali’ye gidecek Sümeyye Erdoğan’a mektup yazıp yardım istedi: N’olur onu getirin.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Temmuz’da Somali’ye yapacağı ziyaret öncesinde kızı Sümeyye Erdoğan’a özel bir mektup ulaştı. Bir yıl önce Somalili korsanlar tarafından esir alınan Fuat Özçelik’in ablası Banu Özçelik, Sümeyye Erdoğan’dan şu sözlerle yardım istedi: “Siz, ailenizle beraber 18 Ağustos’ta Somali’ye gideceksiniz. Oradaki her bir insanın yaşamının ne kadar kıymetli olduğunu bildiğinizden ve bunu dünyaya bildirmek istediğinizden… Buna gücünüz ve yüreğiniz var. O yürekte kardeşime ve 2 arkadaşına da yer açın. ‘Başbakan, Somali’ye oğlumu getirmeye gidiyormuş gibi hissediyorum’ diye ağlayan annemi de koyun yüreğinize, öyle çıkın yola…”

YUNANİSTAN DEVREDE
Kardeşi ile en son 4 ay önce konuştuğunu belirten Banu Özçelik, mektubunun sonunda ise Sümeyye Erdoğan’a şöyle seslendi: “O insanlarımızı da alın gelin Somali’den… Kalbi sizinkiyle atan yürekler var burada, onları da her an yanınızda hissedin.” Öte yandan kaçırılan gemideki Fuat Özçelik, Yakup Öztürk ve Mustafa Arıcıoğlu için Türkiye’nin birçok defa girişim yaptığı öğrenildi. Diplomatik kaynaklar, “Geminin sahibi Yunan. Yunanistan korsanlarla pazarlık halinde” dedi.

HAYATINDAN ENDİŞELİYİM
Kardeşine kavuşacağı günü iple çektiğini söyleyen Banu Özçelik, “Son konuşmamızda bana çok zor durumda olduklarını söylemişti. Hayatından endişe ediyorum” dedi. Kederli abla, annesinin son bir yıldır her gün gözyaşı döktüğünü, Türk yetkililerden yardım beklediklerini de sözlerine ekledi.

AFRiKA’YA SU AÇILIMI
Bugüne kadar Afrika’da 10’u aşkın ülkede, yaklaşık 300 bin kişiye su götüren Devlet Su İşleri yönetimi, Başbakan Erdoğan’ın Somali gezisine katılarak kuraklıkla boğuşan halkın su sorununa çözüm arayacak.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

YagmuR 17 Ağustos 2011


rabbim yardımcılar olsun inşlh,seninde emeğine sağlık arkadaşım…

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git