Ankara'da Patlama

Ankara Aydınlıkevler’de bir apartmanda patlama meydana geldi. Patlamada, 1’i ağır 14 kişi yaralandı.

 

Ankara’nın Aydınlıkevler Semti’ndeki bir iş merkezinin zemin katında bulunan süpermarketin önünde şiddetli bir patlama meydana geldi. Süpermarketin önünde doğalgaz çalışması yapıldığı sırada meydana geldiği belirlenen ve büyük paniğe yol açan patlamada, 1’i ağır 14 kişi yaralandı.

Aydınlıkevler Türkiş Blokları Harman Sokak Burhan Çelik İş Merkezi’nde Çağdaş Market’in hemen önünde saat 17.15 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. 3 katı iş merkezi olan ve toplam 14 katta 42 dairenin bulunduğu apartmanda büyük panik yaşandı. Patlamanın etkisiyle iş merkeziyle birlikte karşı bloklardaki binaların camları kırıldı. İş merkezinde bulunan kapı ve çerçeveler karşıdaki bloklara çarparak içeri savruldu. Markette bulunan gıda ve diğer maddeler de çevreye saçıldı. Patlama ile birlikte, süpermarket çalışanları ve müşterilerle birlikte 1’i ağır 14 kişi yaralandı.

Patlama sonrası olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yaralılar hastanelere kaldırılırken, itfaiye ekipleri ise üst katlardaki çok sayıda kişiyi merdivenlerle tahliye etmeye başladı. Bölgeye Olay Yeri İnceleme ekipleri de gelerek, geniş güvenlik önlemi aldıktan sonra, olası bomba veya sabotaj ihtimalıne karşı incelemede bulundu.

Patlamanın meydana geldiği süpermarketin hemen karşısında bulunan görgü tanığı İlhan Kaya, “Eşimle balkonda çay içiyorduk. Bir anda bomba patlar gibi büyük bir gürültüyle cam ve çerçevelerin bize doğru geldiğini gördük. Balkondaki sarmaşığın kapı ve pencere parçalarını engellemesi nedeniyle yara almadan şans eseri kurtulduk. Bu ülkede tesadüf yaşıyoruz” diye konuştu.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git