Askeri araca saldırı: 3 asker şehit oldu

Van’ın Başkale ilçesi Gedikpaşa köyü yakınlarındaki askeri kontrol noktasına düzenlenen saldırıda 3 asker şehit olurken 4 asker de yaralandı.

Askeri kontrol noktasına araçla geldikleri belirtilen saldırganlar, uzun namlulu silahlarla kontrol noktası ve bekleyen zırhlı araca saldırı düzenlediler.

Saldırı sırasında 3 asker olay yerinde şehit olurken, 4 asker de yaralandı. Yaralı askerler Başkale Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Sağlık durumu ciddi olan 2 asker helikopterle Van’a sevk edildiler.
Bu arada Başkale İlçe Kaymakamı Bilgihan Bayer ile koruma polisinin de Van’a giderken çatışmanın ortasında kaldıkları ve Kaymakam Bayer’ın aracına teröristlerin silahından çıkan bir merminin isabet ettiği öğrenildi, Bayer’in merminin kırdığı camdan çıkan parçalarla hafif yaralandığı belirtildi.

Bayer ve korumasının  tedavisi yapılmak üzere Başkale Devlet Hastanesi’ne götürüldükleriöğrenildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git