Başbakan Recep Tayyip Erdoğan haklı çıktı!

Başbakan Erdoğan geçtiğimiz ay yaptığı ziyarette “kimse şaşırmasın” demişti.

Erdoğan’ın geçtiğimiz ay KKTC ziyareti sırasında Rum kesimi ekonomisiyle ilgili söylediği sözleri gerçekleşti.
Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz ay KKTC’ye yaptığı ziyarette, “Güney’in de ekonomik açıdan Yunanistan’ın durumuna gelmesine kimse şaşırmasın” demişti.

Barış ve Özgürlük Bayramı nedeniyle geçen ayın ortalarında KKTC’ye giden Başbakan Erdoğan, Gazimağusa’daki konuşmasında, “Yunanistan’ın ekonomik açıdan hali ortada. Güney Kıbrıs’ın aynı duruma gelmesine kimse şaşırmasın, bana kızacaklar ama böyle bir durum var. Siz 2015’i hedefleyin, 2015’te KKTC yerine çok farklı bir ülke olacak” demişti.

Başbakan’ın bu açıklamasının üstünden yaklaşık 2 hafta geçti ve hem Erdoğan’ın hem de farklı çevrelerin Rum ekonomisinin krize sürüklendiği yönündeki değerlendirmeleri resmi verilerle de doğrulanmaya başlandı.

Rum Maliye Bakanlığ’nın Başbakan Erdoğan’ın ifadelerine benzer açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Bankası, Güney Kıbrıs’ın AB’nin Destek Mekanizmasına girme tehlikesinde olduğuna işaret ederek, Rum yönetimini, siyasi partileri ve sendikal örgütleri acilen ekonomik tedbir almaya çağırdığı bir açıklama yaptı.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git