Başbakanın Konvoyuna Saldıran Teröristlerin Lideri Ele Geçirildi

Yaralı teröristin Kastamonu’da Başbakan Erdoğan’ın konvoyuna hain saldırıyı yöneten “Salih Reş” kod adlı Mehmet Kurt olduğu iddia ediliyor.

Tokat’ta bir grup terör örgütü üyesi PKK ile güvenlik güçleri arasında gece saatlerinde çıkan çatışmada bir terörist yaralı olarak ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre; Tokat’ın Reşadiye ilçesi ile Başçiftlik ilçeleri arasında bulunan Elmacık Köyü kırsalında saat 21.30 sıralarında çıkan çatışmada yaralı ele geçirilen terörist ambulansla saat: 03.30 sularında Tokat Devlet Hastanesine getirildi.
Hastane içinde ve dışında geniş güvenlik önlemleri alınırken, yaralı teröristin içinde olduğu tahmin edilen ambulans yaklaşık 15 dakika bekletildi. Bir süre sonra gelen talimat üzerine ambulans hastaneden ayrılırken gözden kayboldu.

Basın mensuplarının görüntü almasını engellemek amacıyla yapılan atlamada yaralı teröristin başka bir ambulansla hastanenin arka girişinden içeri alındığı tahmin ediliyor. Öte yandan belinden yaralanan teröristin Kastamonu’da Başbakan Erdoğan’ın konvoyuna hain saldırıyı yöneten “Salih Reş” kod adlı Mehmet Kurt olduğu iddia ediliyor.

Öncü olarak tek başına kırsal alanda ilerlediği veya gruptaki teröristlerle buluşma noktasına gittiği tahmin edilen teröristin bölgede arazi arama tarama faaliyeti icra eden asker tarafından fark edilerek yaralı ele geçirildiği tahmin ediliyor. Yaşanan olayla ilgili resmi makamlar açıklama yapmaktan kaçınırken, yaralı teröristin tedavisinin ardından sorguya alınması bekleniyor

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git