Bingöl'de PKK'ya Ağır Darbe

Bingöl-Genç İlçesi Bulgurluk ve Dikpınar Köyleri kırsal alanında PKK’ya ait 3 adet sığınak ve 6 adet depo bulundu.

 

Bingöl Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada güvenlik güçleri tarafından Bingöl-Genç İlçesi Bulgurluk ve Dikpınar Köyleri kırsal alanında yapılan operasyonda terör örgütü PKK mensuplarına ait arazide gizlenmiş vaziyette e3 adet sığınak ve 6 adet depo bulunduğu bildirildi.

Depo, sığınak ve arazide yapılan aramalarda, güvenlik güçlerine zaiyat vermemek amacıyla tuzaklanmış, üzerinde özel anahtar sistemi ve elektronik devre kartı bulunan, 20-25 kilogram patlayıcı ile hazırlanmış 1 adet el yapımı patlayıcı madde düzeneği, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan yaklaşık 45 kilogram amonyum nitrat ve patlayıcının etkisini artırmak maksadıyla 1 kilogram çivi, 1 adet elektrikli fünye, 2 adet el bombası ile 250 kilograma yakın çeşitli yiyecek malzemesi, bol miktarda giyecek, ilaç, mutfak ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Genç Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla el yapımı patlayıcı madde düzeneğine ait unsurlar ile 2 adet el bombası muhafaza altına alındı, diğer malzemeler olay yerinde imha edilirken, depo ve sığınaklar tahrip edildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git