Biz Onu İsrail Uçağı Zannettik

Suriye Enformasyon Bakanı, Türk uçağının düşürülmesiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı ama eski bahaneye devam etti.

 

 

 

 

Suriye geri adım atmaya başlıyor. Türk uçağının düşürülmesiyle gerginleşen Türkiye- Suriye ilişkilerini yumuşatmayı amaçlayan açıklama, SuriyeEnformasyon Bakanı Umran El Zubi’den geldi.

“TÜRK UÇAKLARIYLA İSRAİL UÇAKLARI BİRBİRİNE BENZİYOR”

A Haber canlı yayınına bağlanan Suriye Enformasyon Bakanı Umran El Zubi, şunları söyledi:

“Biliyorsunuz; bulunduğumuz bölgede İsrail gibi bir siyonist ülke var. Türk uçaklarıyla İsrail uçakları birbirine benziyor. İsrail uçağı Suriye’ye girerse ateşle karşılaşır. Uçak, İsrail uçağı sanılmış olabilir, biz Türk uçağını düşürmek istemedik. NATO, olaya teknik bakmalıdır”

“PİLOTLARLA İLGİLİ BİLGİMİZ YOK”

El Zubi, “Pilotlar Suriye’de esir mi?” sorusuna karşılıksa “Pilotlarla ilgili bir bilgimiz yok” dedi.

Bazı Ortadoğu ve ABD’li haber siteleri, Türk pilotlar Yüzbaşı Gökhan Ertan ve Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy’un Suriye’nin elinde olduğunu öne sürmüştü.

Suriye hükümetinin konuyu hiç araştırmadığını dile getiren El Zubi, “Yeni hükümet daha ilk toplantısını yapacak. NATO olaya teknik olarak bakmalı” dedi. Gerilimin kimsenin yararına olmadığını ifade eden Suriyeli Bakan, askeri çerçevede sükunetin şart olduğunu, bölgede istikrar ve barış istediklerini dile getirdi.

TÜRKİYE’YE UYARI: SİYONİSTLERE ALET OLMAYIN

Bir proje kapsamında bölgenin parçalanmak istendiğini iddia eden El Zubi, Türkiye’ye de uyarıda bulundu:

“Bu bölge sakinleri, İsrail ve Amerika hilesine kanmamalı. Tunus’tan, Libya’dan, El Kaide’den çeşitli guruplar, Suriye’de şu anda silahlı eylemlerde bulunuyor. Bizim temennimiz; Türkiye’nin bu projenin parçası olmaması. Amerika ve Siyonistlerin projesine Türkiye’nin alet olmamasını istiyoruz” 

 

 

www.seslisitem.com,vartesmedia,vartes,sesli chat,sanalyakuza,görüntülü sohbet

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler, Piyasa, TSK

Site Yönetimi Tarafından Bu Film Yorumlara Kapatıldı.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git