Boğaz'da facianın eşiğinden dönüldü

Harem açıklarında yaklaşık 100 yolcu taşıyan bir tekne kuru yük gemisine sürttü. Olay sırasında daha büyük bir çarpışmanın olmaması olası bir facianın önüne geçti.Öte yandan Beşiktaş’ta da dubaya çarpan lüks bir yat battı.

 

Eminönü’nden kalkan Turyol Turizm ve Yolcu Deniz Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı bir yolcu teknesi iddiaya göre saat 21.30 sıralarında boğazı geçerken, Harem açıklarında Türk bayraklı Bolaman isimli 56 metre uzunluğunda kuru yük gemisine yan tarafından sürttü. Sürttünme sırasında oluşan sarsıntı nedeniyle teknede bulunan yolcular büyük panik yaşadı. Yaklaşık 100 yolcunun bulunduğu teknede kaza sırasında, 6 yolcu çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı.

Teknenin kaptanı Cengiz Aynacıoğlu ise tekneyi, Haydarpaşa İskelesine yanaştırdı. Yaralı 6 kişi, ihbar üzerine iskelede bekletilen ambulanslarla çevre hastanelere sevk edildi. Yaralılarının durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Teknede maddi hasar meydana gelirken, ‘Bolaman’ın Zeytinburnu Ahırkapı açıklarında demirlediği öğrenildi. Kaza ile ilgili araştırma başlatıldı. Bazı yolcular kuru yük gemisinin ışıklarının yanmadığını iddia ederek, kaptanın gemiyi göremeyip çarptığını söyledi. Bir yolcu büyük bir sarsıntı olduğunu, bazı yolcuların can yeleklerini giydiğini söyledi.

BEŞİKTAŞ’TA DUBAYA ÇARPAN LÜKS YAT BATTI

Sarıyer’den Ataköy Marina’ya giden, Platin isimli 13 metrelik yat Çırağan Sarayı açıklarında dubaya çarparak battı.

Dün akşam saatlerinde Kaptan Ufuk Topuk’un kullandığı 13 metrelik Platin isimli lüks yat Çırağan Sarayı açıklarında dubaya çarparak su almaya başladı. Kaptan Ufuk Topuk su alan yatı Beşiktaş’taki Kadıköy İskelesi’ne getirdi. İskeledeki vatandaşların yardımıyla yatı bağlayan kaptan, deniz polisine haber verdi. Bu sırada su almaya devam eden yat bağlı olmasına rağmen sulara gömüldü. Yatı kurtarmak için bir vinç ve balık adamlar çağırıldı. Yatın altına ve yanlarına hava balonları yapılarak su yüzüne çıkarıldı. Yat daha sonra kıyıya çekildi. Yatın Platin bilardolarının sahibi, Platin Doğan’a ait olduğu öğrenildi

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

YagmuR 24 Ağustos 2011


içindekilere bişey olmadıysa sorun yok cana gelmesin yeter..

çileklibrowni 24 Ağustos 2011


wardır bi yamukluk yoksa allahım yapmazdı onları böle tersyüz

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git