SESLİCHAT

SESLİCHAT

Seslisitem.com

CHAT NEDİR?

     Chat kelimesinin türkçe bir sözlükte geçtiğini sanmıyorum ama genel olarak internet üzerinden diğer insanlarla konuşmak olarak açıklayabiliriz.

     İnternet üzerinden chat yapmanız için ilk olarak icq veya mirc gibi bir programa ihtiyacınız olacaktır. Bu programları programlar bölümümüzden  bulabilirsiniz.

     Bu programların bizi ilgilendiren kısmı bence mirc çünkü bu sayfaya geldiyseniz büyük ihtimalle #Eskişehir kanalına uğramışsınızdır.

     Mirc internet üzerindeki belli server’lara bağlanarak internet üzerinden diğer insanlarla genel veya özel olarak chat yapmak için kullanılan bir programdır. Bu programın nasıl çalıştığını anlatmayacağım çünkü aranızda bilmeyen olduğunu sanmıyorum eğer warsa bize #eskişehir kanalından ulaşabilirler.

     İrc’de size yardımcı olacak üç tane bilgisayar wardır. Bunlara Nickserv , Chanserv ve Memoserv denilmektedir.

    NICKSERV :

Kendileri nicklerden sorumlu bilgisayarımız olup nicklerle ilgili her türlü sorunu çözmekle görevlidir.

EN ÖNEMLİ NICKSERV KOMUTLARI :

 • Register : Bu komut irc üzerinde bir nicki sahiplenmek için kullanılır. Kullanım şekli “/msg nickserv register şifreniz” şeklindedir.
 • Identify : Bu komut irc üzerinde kullandığınız nickin size ait olduğunu belirtmek için “/msg nickserv identify şifreniz” şeklinde kullanılır.
 • Recover : Bu komut hattan düştüğünüzde nickiniz hala kullanımda görünüyorsa veya nickinizi sizden başkası kullanıyorsa nicki irc’den atmak için kullanılmaktadır. “/msg nickserv recover nickiniz şifreniz“.
 • Kill : Nickinizin sizden başka biri tarafından kullanılmamasını sağlar. Eğer biri sizin nickinizle irc’ye bağlanırsa server bir dakika içinde nicki identify etmesini ister bir dakikanın sonunda o kişinin bağlantısını keser. “/msg nickserv set kill on/off

     CHANSERV :

Bu bilgisayar kanallardan sorumludur. Yeni bir kanal açmak veya o kanala yeni aop’lar eklemek için kendilerine başvurmanız gerekmektedir.

EN ÖNEMLİ CHANSERV KOMUTLARI :

 • Register : Bir kanalı sahiplenmek için kullanılır. “/msg chanserv register #kanal adı Şifreniz açıklama”
 • Identify : Bir kanalın sahibi olduğunuzu server’a tanıtır. Ve o kanalda founder (en üst yetki seviyesindeki kişi) olursunuz. Dİğer chanserv komutlarını kullanabilmeniz için gereklidir. “/msg chanserv identify #kanal adı şifreniz
 • Topiclock : Kanalın topic’ini kimsenin değiştirememesini sağlar.”/msg chanserv #kanal adı set topiclock on/off

     MEMOSERV :

Bu server ise arkadaşlarınıza mesaj bırakmak için kullanılır.

EN ÖNEMLİ MEMOSERV KOMUTLARI :

 • Send : Mesaj göndermek için kullanılır. “/msg memoserv send nick mesaj
 • Read : Size gelen mesajları okumak için kullanılır. “/msg memoserv read last/new
 • List : Size gelen tüm mesajları listeler. “/msg memoserv list”
 • Del : İstediğiniz bir mesajı siler. “/msg memoserv del * (* silmek istediğiniz mesajın numarasıdır.)

 

 • pyaky Chat Nedir?

Sesli Sohbet – Sesli Chat nedir? Nereden ve nasıl başlamalıyım? Sohbet edebilmem için neler gerekli? İşte bu ve benzer soruların cevabına buradan ulaşabilirsiniz…

Sesli Sohbet yurt dışı ve yurt içindeki kullanıcıların internet üzerinden hicbir ücret ve ek ödeme yapmadan faydalandığı bir iletişim arkadaşlık, dostluk aracı olarak benimsenmektedir. İnsanların sesli konuşmak için genelde telefon gibi ücretli hizmetleri yoğun şekilde kullandığı günümüzde, sesli sohbet siteleri altarnatif ve zamanın en güzel değerlendirmesi olarak görülebilir.

Örnek vermek gerekirse başka şehirde yaşayan bir kullanıcı sesli sohbet siteleri üzerinden akrabaları ile toplu şekilde veya boş bir sesli sohbet odasında bire bir konuşma ve kameralı bir şekilde sohbet yapabilmektedir. Seslisitem.Com sohbet sitemiz üzerinden sesli sohbete giriş yaparak sitemizde bulunan kullanıcılarla yepyeni dostluklarla, aşklarla, arkadaşlarla tanışma fırsatı da yakalayabilir, yeni dostlar arkadaşlar edinebilirsiniz. Sesli sohbet sitelerinde “panel” ve “odalar” diye adlandırdığımız bölümler yer almaktadır. Panel, sohbet için gerekli olan sayfadır, odalar ise panelle birleştigi vakit sesli, kameralı, yazılı bir şekilde sohbet etme imkanını sağlayan araçtır.

İlginç Chat Terimleri

Chat odalarına mı girmeye çalışıyorsun?

Ana sayfadan Chat odalarına giriş yapabilirsin.


#1 Chat nedir ? ne demektir?

   ingilizcede: samimi konuşmak, gevezelik etmek, sohbet etmek anlamında olan; sanal dünya denen medyada gerçekleştirilen, görüntülü, görüntüsüz , sesli,sessiz, veya bunların değişik kombinasyonlarında yapılabilen ve kilit başlangıç cümlesinin ülkemiz için asl olduğu; irc, mIRC, ICQ, MSN, Skype gibi programlar üzerinden yapılabilecek bir iletişim türü.

#2 Chat nedir ? ne demektir?

   Dijital kahvehane, evde kalmışlar hamamı, ileri teknoloji stres atma kaynağı, dağ dağa kavuşmaz font font’a kavuşur hesabı…

#3 Chat nedir ? ne demektir?

   ingilizce açılımı “Cultural Historical Activity Theory” olan chat kelimesi bu cümlesindeki kelimelerin baş harflerinin bir araya gelmesi ile oluşuyor; Türkçede anlamı “Kültürel tarihsel faaliyet teorisi”

#4 Chat nedir ? ne demektir?   En gizli duyguların paylaşıldığı, en ulaşılmaz ve ulaşılmaz olduğu kadar “büyük” aşkların yaşandığı, maskeli takma isimlerin altında maskesiz korkuların, bastırılmış seçimlerin, korkunç yalanların, en saklı gerçeklerin aktarıldığı, başı bozuk fantazilerin gerçekleştiği, doyumsuz şehvetlerin doyurulduğu sanal cehennemin aktif kullanıcısı olmak.

   İç geçirmek, kahkahalar atmak, ağlamak, gerinip sevgilinin kanadı altına girmek, çarpan yüreğinin üstüne elini koymak, omuzlarından tutup gözlerinin bebeğine bakmak, usul usul okşamak yoktur bu alemde. iki nokta, bir paranteze bakar gülmek-ağlamak. istediğin an bürün canının çektiği kişiliğe. kendini yormadan, ömrünü törpülemeden sohbet et. hoşuna gitmeyene postanı koy, gönlünün çektiğini “özel”e buyur et. duygusal yaralanmalar ağır kan kaybıyla sonuçlanmaz burada. kendi gerçeğini en inanılır yalanlarla koyar insan burda ortaya. yaşlı, çirkin, kısa, kel, fakir yok. aslında sen var mısın, o da ayrı hikaye.

#5 Chat nedir ? ne demektir?

Ayda en az 2000 tl. harcama yapan ve/veya hsbc premier card a sahip olan advantage müşterilerine gönderilen life style dergisi

#6 Chat nedir ? ne demektir?

Fransızcada erkek kedi

#7 Chat nedir ? ne demektir?

internet üzerinden kendi adiniz değil de bir takim rumuzlar kullanarak başka insanlarla yapılan konuşmalara denir. rumuz çok önemlidir. anlık ileti anında kredi kartı numarası falan sakin ola verilmemelidir. Chat eğlence amaçlı kullanılabilir bide is amaçlı kullanılabilir. is amaçlı kullanılanlar özel yazışmalardır. orda istiyorsanız sabaha kadar kredi kartı numaralarınızı her şeyinizi verebilirsiniz. rumuz kullanmışsınız kullanmamışsınız bir şey ifade etmez. eğlence amaçlı kullanılanlar yine özel Chat ya da genel chat ‘lerdir. oda gerçi aynidir. maksat konuşmaktır yani. zehri at. konuşuyoruz yani. o şekil dedir.

Seslichat SesliSohbet Sesli Site Seslisite Seslisitem Seslisohbet

Görünecek isim
E-Posta adresiniz (yayınlanmayacak)

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git