CHP'li belediyeye ikinci baskın sert oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik ihaleye fesat karıştırma ve yolsuzluk iddialarıyla yapılan operasyonun devamında sabah saatlerinde çok sayıda adrese operasyonlar düzenlendi. 42 kişinin gözaltına alındığı, yeni gözaltılar olabileceği öğrenildi.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik olarak ihaleye fesat karıştırmak ve yolsuzluk iddisıyla Mayıs ayında başlatılan operasyonda ikinci dalga.

Operasyon kapsamında çok sayıda adreste arama yapıldı, 42 kişi gözaltına alındı.

Geçen Mayıs ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki işlemlere yönelik olarak başlatılan bilirkişi incelemesi tamamlandı. 

İzmir polisi, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla raporda belirtilen iddialarla ilgili yeni operasyon başlattı.

Polis ekipleri, sabah saatlerinde çok sayıda adreste arama yaptı.

GÖZALTINA ALINAN ÖNEMLİ İSİMLER

Gözaltına alınanlar arasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey, Özel Kalem Müdürü Levent İşler, ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Alim Gürsoy, İZULAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Gül Şenel’in de bulunduğu öğrenildi.

İLK BASKIN MAYIS AYINDAYDI

Geçen Mayıs ayında ihaleye fesat karıştırmak ve yolsuzluk iddialarıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyon düzenlenmiş, aralarında belediye çalışanlarının da bulunduğu 17 kişi tutuklanmıştı.

PARİS’TEN DÖNÜYOR

Operasyon nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Paris’teki EXPO 2020 adaylığına ilişkin programı yarıda keserek İzmir’e dönme kararı aldığı bildirildi.İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giderek, gözaltına bulunanların yakınlarıyla görüştü.

Aydoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ”Beklediğimiz bu değildi. Beklediğimiz içeride olan birkaç arkadaşımızın dışarı çıkmasıydı. Ama her zaman söylüyorum, gönlümüz rahat. Bunlardan bir şey olmaz. Neticeyi bekliyoruz. Adalet var, hukuk var, mahkemeler var. Bunun neticesini hep beraber göreceğiz. Başkan Aziz Kocaoğlu ile telefonla görüştüm, Paris’teki programını yarıda keserek bugün İzmir’e dönecek” denildi. 

Gözaltına alınanların sağlık durumuyla ilgili soru üzerine, Aydoğan, ”Kimin sağlık problemi varsa bununla polisin ilgilenmesi lazım. Beni içeri bırakıyorlar mı? Kendileri bakacaklar. Biz bir devletiz, aşiret değil ki burası. Sağlık sorunu olan varsa bununla ilgileneceklerinden eminim” dedi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git