Davutoğlu Suriye'yi uyardı!

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Suriye’deki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Suriye ordusunun geçtiğimiz cumartesi gününden bu yana Lazkiye kentinde düzenlediği operasyonlarda 30’dan fazla kişinin öldüğü yönünde haberler gelmesinin ardından Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bölgede yaşanan son gelişmelere ilişkin bir açıklama yaptı.

İşte Davutoğlu’nun basın toplantısından satır başları:

– Suriye’ye herhangi bir süre tanımış değiliz.

– Tüm görüşmelerimizde operasyonların derhal durdurulması talebinde bulunduk.

– Suriye ilk iki gün içinde üzerinde konuştuğumuz konulardaki adımları attı. Hama’dan tanklar çekildi ve yabancı basın şehre alındı. Ancak daha sonra özellikle perşembe akşamından bu yana maalesef operasyonların durdurulması bir yana yoğunlaştırılması söz konusu olmuştur.

– Sağlıklı bir sürecin işlemesi için öncelikle akan kanın durması gerekir.

– Bu olay sadece içişleri olarak görülemez.

– Suriye’ye buradan bir kez daha sesleniyoruz. Sivil halka yönelik olan ve şehirlerde yoğunlaşan bu operasyonlar derhal durdurulmalıdır. Ve hayat bu anlamda normale dönmelidir. Eğer operasyonlar durmazsa bundan sonra bu süreç açısından konuşacak bir şey kalmaz.

-Ümdimiz bu sesimize kulak verilir ve operasyonlar bir an önce durdurulur. Bizim nihai sözümüz budur.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git