Devler düşerse 1. Lig bölünecek

Lig’de şike soruşturması sonunda bazı takımların düşürülmesi halinde federasyonun müthiş planı hazır.Böyle bir durumda takım sayısı 24’e yükselecek olan Bank Asya 1. Lig’in 2 gruba ayrılması planlanıyor.

Şike soruşturması futbolun tüm taşlarını yerinden oynattı. İncelenen belgeler sonrasında şike soruşturmasında
adı geçen 5 takımın(Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Mersin İdman Yurdu ve Sivasspor) düşürülmesi ihtimaline karşın federasyon müthiş bir plan hazırladı. Böyle bir durumda Süper Lig’e 13 takım ile devam edilirken, Bank Asya 1. Ligi’ndeki takım sayısı 24’e çıkacak. 18 ekibin mücade ettiği Bank Asya 1. Ligi’nde Ankaraspor’un da lige kabul edilmesiyle daha önceden bu sayı 19’a çıkmıştı.

Zirve parsellenirse

İşte bu noktada Futbol Federasyonu, 24 takımlı Bank Asya 1. Ligi’ni 2 gruba ayırarak, bir taşla iki kuş vurmayı hedefliyor. Ligi 12 takımlı 2 gruba ayırmayı planlayan federasyon, gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımları direk olarak Süper Lig’e çıkartacak, 3 ve 4. sırayı alan ekipler ise play-off oynayacak ve bir takım da buradan Süper Lig’e yükselecek. Toplamda böylece 5 takım üst lige çıkarak, Süper Lig’de 18 sayısı bulunacak. Federasyon öncelikli olarak büyük üç takımın zirveyi parsellemeri halinde Bank Asya takımlarından birini de direk olarak “Süper” yapmış oluyor.

Takvim rahatlıyor

Bank Asya’nın 2 gruba bölünmesinin bir nedeni de 24 takımlı bir ligin 46 hafta devam etme potansiyeli…
Futbol Federasyonu böylece 12 takımlı 2 grupta çift devreli lig usülüne göre Bank Asya’yı 22 haftada bitirme şansına da sahip olacak.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git