Diyarbakır'da polise saldırı: 1 şehit

Diyarbakır’da devriye görevi yapan motosikletli Yunus ekibine PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda 1 polis şehit olurken, biri polis 3 kişi de yaralandı. Olay sonrası kaçan 17-20 yaşlarındaki 2 teröristir yakalanması için kentte geniş çaplı operasyon başlatıldı. 

VAN’DA ÇATIŞMA; 3 ŞEHİT

Merkez Sur İlçesi’nde bulunan Mardin Kapı turistik çarşısında kapkaç olaylarına karşı devriye görevi yapan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube’de görevli Yunus ekibi, bir işyerinin önünde durup esnafla sohbet etmeye başladı. Bu sırada PKK mensubu 17-20 yaşlarında 2 terörist, polislere doğru uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Açılan ilk ateşte bir polis memuru şehit oldu,  biri polis, ikisi esnaf 3 kişi de yaralandı. Saldırıyla birlikte turistik çarşıda tam bir panik yaşandı. Vatandaşlar, işyerlerinin içerisine kaçışırken, iki terörist kaçarak uzaklaştı.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, saldırıda 1 polisin şehit olduğunu, 1’i polis 3 kişinin de yaralandığını söyledi. Vali Toprak, kaçan 2 teröristi etkisiz hale getirmek için bölgede özel harekat timlerinin operasyon başlattığını söyledi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git