Ekşisözlük Yazarları İfade Veriyor

İstanbul polisi, yaklaşık 50 Ekşisözlük yazarını sitedeki bazı dini konulu başlıklar nedeniyle ifadeye çağırdı

Ekşisözlük sitesinde büyük tartışmaya yol açan olay “Ekşisözlük’ün yazar bilgilerini polise vermesi” başlığı altında tartışıldı. İddiaya göre ekşisözlük yöneticileri polisin isteği üzerine bazı yazarların kimlik bilgilerini verdi. Bunun üzerine polis yazarları ifadeye çağırdı. Site yöneticileri eleştiri konusu olurken, ‘degisen’ ismini kullanan bir yazar şu entryi (sözlükte yazılan madde) girdi:

“Bugün itibariyle Gayrettepe’de Bilişim Suçları biriminden iki memur arkadaşa ifademi verdim. Yalnız başlıktaki dezenformasyonu düzeltmek lazım. Memurlara sorduğum ve net cevap aldığım üzere Ekşisözlük’ten herhangi bir bilgi talepleri olmamıştır. ADSL kaydı üzerinden gelmektedirler. Eldeki diğer bilgiler; toplam yaklaşık 50 yazar için ifade almaktadırlar. 14’erlik gruplar halinde yazarları ekipler arasında paylaştırmışlar. Şikâyetçi Adnan Oktar. Suçlama halkın manevi değerlerini rencide etmek gibi bir madde. Yalan, sıkma falan diyenlere ifade fotokopimin scan’ini zevkle yollayabilirim. Buradan polis arkadaşlara çok teşekkür ederim. Kibar, anlayışlı davranışları için. Biri ile sigara bile içtik. Güzel muhabbet ettik. Senin benim gibi adamlar neticede.”

Tartışmanın başlamasıyla bazı yazarlar arasında varolan entry’leri silme tartışması da yaşandı. İşte Ekşisözlük’teki ilgili başlıkta yer alan yorumlardan bazıları:

Bundan gayri gusül abdesti almadan klavyeye dokunanın ağzı burnu yamulur. Söylemedi demeyin. (pisekar v2)

Ortalığa cengaverleri dökmüş olan olaydır. neymiş İslam’a saygı gösterilmiyormuş, seçim öncesi İslam’a sayısız hakaretler edilmiş, klavye arkasından gerçek kimlik verilmeden sallanıp duruluyormuş.

1400 önce yaşadıkları dilden dile aktarılmış bir peygambere, indiği söylenen zamandan 200 yıl sonra yazılmaya başlanmış bir kitaba inanmıyoruz ve saygı göstermiyoruz diye hapse atılalım, gerçek hayatta bunları dillendirsek işimizden olalım, dayak yiyelim, canlı canlı yakılalım, sonra da klavye delikanlısı diye aşağılanalım.

İyi be ne güzel hayat.

Arkadaşlar, hakaret etseniz de, işkence etseniz de, hapis etseniz de, yaksanız da, öldürseniz de biz inanmayacağız binlerce yıldır insanoğlunu sömüren bu yalan’a. (peter parke)

Akıllı davranmış, hukukun gereğini yapmışlardı. ne yapsalardı, hak hukuk bilmeyen ergenlerin hakaretlerinin arkasında durup, siteleri mi kapatılsaydı. allah vesile olanlardan razı olsun. (hell yeah)

Ana bacı söven, allah kitap bırakmayan bu yazarcıklara birşey olmazken sevgili Ekşisözlük yazarlarına neden uyarı geldiğini anlayamama sebep vermiş olay. (peter pan pan)

Yazan : admin Kategori : Bilgisayar ve İnternet

admin 29 Haziran 2011


Ben web bılesım dunyasında devletımızın ve polıs teskılatımızın hatta adalet ve savcılarımızın yeterlı sekılde calıstıgına ınanmıyorum belkıde anayasada yenı duzenlemeler gerekıyor yanlıs ındex kopıle yapıstır yayınla blok acma ve yayın haklarına tecavuz gıbı bır cok işlemlerde agır cezalar olması gerekıyor tabıkı bunlarıda aşacagız ama ne zaman..

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git