Emekli Orgeneral Saygun tutuklandı !!!

Balyoz Davası’nda hakkında yakalama kararı bulunan emekli Orgeneral Ergin Saygun, Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi, ardından da tutuklandı

 

 

Balyoz davası kapsamında hakkında yakalama kararı çıktıktan sonra GATA’ya yatan ve yaklaşık 13 aydır burada tedavi gören emekli Orgeneral Ergin Saygun adliyeye geldi. Korumalarıilebirlikte adliyeye gelen Saygun’u, Merkez Komutanlığı görevlileri karşıladı. Saygun, ifadesinin alınmasının ardından tutuklandı.

Saygun hakkında Adli Tıp Kurumu geçtiğimiz günlerde ‘cezaevinde kalmasına engel yok’ yönünde rapor vermişti. Rapor, Balyoz davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaştı. Mahkeme, raporu Saygun’un tedavi gördüğü GATA’ya göndererek gereğinin yapılmasını istedi. Bu rapor doğrultusunda GATA’dan taburcu edilen Saygun, Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi. Korumalarıilebirlikte adliyeye gelen Saygun’u Merkez Komutanlığı görevlileri karşıladı. Saygun’un bastonla yürüdüğü görüldü.

KIZI AÇIKLAMA YAPTI

Saygun’ın kızı Ece Saygun, yaptığı açıklamada; babasınınsağlıkdurumuna ilişlin Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nca hazırlanan sağlık raporunun basın yayın organlarında eksik yayınlandığını belirterek, bu eksikliğin yanlış yorumlara neden olacak nitelikte olduğunu söyledi.

Saygun, babası Ergin Saygun hakkındaki Adli Tıp Kurumu’nun sonuç bölümünde, “Fethi oğlu 1946 doğumlu Ergin Saygun’un mevcut bulgularıilehastanede yatarak tedavi görmesini gerektirir bir hastalığının tespit edilmediği, diyeti, tedavisi ve poliklinik kontrollerinin sağlanarak cezaevi şartlarında infazına devam edilebileceği, durumunda değişiklik olması halinde yeniden değerlendirme yapılabileceği oy birliği ile mütalaa olunur” ifadelerinin yer aldığını belirtti.

Ece Saygun, babasının yaşayabilmesiiçingerekli olan bu kontrollerin sağlanıp sağlanmadığını yakından takip edeceklerini vurguladı.

 

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git