Emniyet müdürlüğüne saldırı 1 asker, 1 polis şehit oldu

Hakkari’nin Şemdinli İlçesinde PKK’lılar tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığı’na yapılan saldırılarda ,1 asker, 1 polis şehit oldu, 3 sivil vatandaş hayatını kaybetti, 7’si asker 10 kişi de yaralandı.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesinde PKK’lılar tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığı’na yapılan saldırılarda ,1 asker, 1 polis şehit oldu, 3 sivil vatandaş hayatını kaybetti, 7’si asker 10 kişi de yaralandı. Adeta savaş alanına dönen ilçede vatandaşlar büyük korku ve panik yaşarken, bir düğünde gelin, damat ile davetliler mahsur kaldı.

Şemdinli’de aralarında yaklaşık 100 metre mesafe bulunan ilçe emniyet müdürlüğü ve ilçe jandarma Komutanlığına yönelik dün gece saat 22.10 sıralarında eş zamanlı saldırı düzenlendi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’na uzun namlulu silah ve roketatarlarla açılan ateşe askerler ve polisler anıda karşılık verdi.
Bunu üzerine çatışma çıktı.

Adeta savaş alanına dönen ilçede iki ateşin arasında kalan Necdet Güreli, Tayyar Güreli düğünden çıkıp evlerine giderken, Osman Erbaş ise düğün sırasında kurşunlara hedef olarak hayatını kaybetti.

İlçe merkezindeki çatışmalar yaklaşık 2 saat boyunca sürdü. Bu Çatışmalar sırasında ise bir asker ile bir polis memuru şehit oldu. Hakkari Valisi Muammer Türker, çıkan çatışmalar sırasında 7’si asker olmak üzere 10 kişinin de yaralandığını söyledi.

DÜĞÜNDE MAHSUR KALDILAR

Savaş alanına dönen ilçede vatandaşlar büyük korku ve endişe yaşarken, düğüne gidenler ise iki ateşin arasında kaldı. İlçenin Karşıyaka Mahallesi’nde bir halı sahada yapılan Ziya ve Özlem Kaplan çiftine düğünü kabusa dönüştü. Gelin, damat ve yaklaşık 200 davetli, çatışmaların başlaması ile birlikte korku ve panik yaşadı. Davetliler, silah sleri yüzünden sağa sola koşuşturup yerlere yatarken, gelin ve damat ise güvenli bir noktaya alındı.

OPERASYON SÜRÜYOR

Yaşanan bu çatışmaların ardından bölge adeta ablukaya alındı. Hakkari ve yakın birliklerde bulunan kobra helikopterler teröristlerin kaçabileceği noktaları ateş altına alırken, karadan da özel hareket timleri, komandolar operasyon başlattı.

KEPENKLER KAPALI

Gece süren çatışmaları üzerine ilçe sabah saatlerinde sesizliğe gömüldü. Kepenklerin açılmadığı ilçede giriş ve çıkışlar kontrol altına alındı. Şemdinli Devlet Hastanesi morgunda bekletilen cenazelerin yapılacak olan otopsinin ardından ailelerine teslim edileceği belirtildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git