Erzincan'da sel koca köyü yuttu

Erzincan’da akşam saatlerinde etkili olan şiddetle yağış, merkeze bağlı Günebakan köyünde sele neden oldu.

Erzincan’da akşam saatlerinde etkili olan şiddetle yağış, merkeze bağlı Günebakan köyünde sele neden oldu. Sel sebebiyle köy meydanı harabe dönerken, can kaybı yaşanmadı.

Maddi hasarın meydana geldiği köyde, 4 ahır yıkıldı, 10 ahırda hasar oluştu, 2 adet büyükbaş hayvan da sel sularını kapılarak telef oldu.

Erzincan’da akşam saat 17.30 sıralarında etkili olan şiddetli yağış, merkeze 13 kilometre uzaklıktaki 100 haneli yaklaşık 600 kişinin yaşadığı Günebakan köyünde sele sebep oldu.

Köyün üst kısımlarından gelen sel suları, köy meydanını harabeye çevirdi. Selin duyulması ile kısa sürede köye giden Erzincan İl Özel İdaresi’ne ait 6 araç, köyde çalışma yaptı. Sel suları 4 ahırı tamamen yıktı; 6 ahırda da hasara sebep oldu.

Köy sakinleri, canlarını zor kurtardıklarını, sel sularının köyün üst kısmından köy meydanına doğru geldiğini anlattı. Günebakan Köyü Muhtarı Ali Çetin, can kaybının yaşanmamasının kendilerini sevindirdiği söyledi.

Köylüler, İl Özel İdaresi araçlarının çalışmasını meraklı gözlerle izlerken, sel sularından köpeklerin de etkilendiği görüldü.

Yaklaşık yarım saat süren yağmurla birlikte gelen sel, köy çevresindeki ekili alanları da etkiledi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

YagmuR 18 Temmuz 2011


emeğine sağlık….

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git