Facebook Yenilikleri Devam Ediyor ..

Sosyal paylaşım ağı Facebook, profil, paylaşım ve etiketleme araçlarında bazı yenilikleri devreye soktu. Artık konum paylaşımı için akıllı telefon gerekmiyor.

Facebook kullanıcılarının geçmişte yayımladıkları bir durum güncellemesini kimlerin görebileceğini sonradan da değiştirilebilecek. Kullanıcılar eski bir durum güncellemesinin daha kısıtlı bir grup tarafından görüntülenmesini ve dolayısıyla bazı kullanıcıların haber kaynaklarından çıkmasını sağlayabiliyor.

BEKLEYEN GÖNDERİLER DUVARI

Artık bir Facebook kullanıcısının başka bir kullanıcı tarafından etiketlendiği bir fotoğraf ya da gönderi, kendi onayı olmadan profilinde görüntülenmeyecek. Yenilenen ayarlara göre herhangi bir kullanıcı bir fotoğraf ya da gönderide etiketlendiğinde bu bilgi kullanıcının ”bekleyen gönderiler” duvarına ekleniyor. Kullanıcı, ”bekleyen gönderiler” duvarındaki etiketlemeleri onaylamayarak kendisinin etiketlenmesini engelleyebiliyor.

ETİKET KALDIRMA

Öte yandan, herhangi bir etiketi reddeden Facebook kullanıcıları; etiketlenen içeriği profilden kaldırma, etiketleyen ya da içeriği oluşturan kişiye mesaj gönderme veya içeriğin kaldırılmasını talep etme gibi seçeneklere de sahip oluyor. Ayrıca artık kullanıcılar Facebook’ta arkadaşları olmayan ama Facebook kullanıcısı olan iş arkadaşları gibi tanıdıklarını da etiketleyebiliyor.

PROFİL SAYFASI KOLAYLAŞACAK

Facebook, ”profil” sayfasına eklenen yeni araç ve satır içi menüler sayesinde kullanıcıların profil sayfalarını daha kolay düzenleyebilmelerine ve sayfalarının kimler tarafından nasıl görüneceği üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilmelerine olanak tanıyor. Bugüne kadar ”hesap ayarları” sayfası üzerinden birkaç adımda değiştirilebilen profil ayarları, artık yeni yapısı ile Facebook kullanıcılarının profillerindeki her yeni fotoğraf ya da gönderinin kimler tarafından görüntülenebileceğini anında belirleyebilmesini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, profillerinin diğer Facebook kullanıcıları tarafından nasıl göründüğünün ön izlemesini daha kolay yapabiliyor. Bugüne kadar profil ayarlarının alt menüsünde yer alan ”profil görüntüle” seçeneğine artık profil sayfasının sağ üst köşesinden kolayca ulaşılabiliyor. 

Yazan : dogukan10 Kategori : Bilgisayar ve İnternet, Teknoloji

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git