Federasyondan Fenerbahçe Ve Beşiktaşı Koruma Formüleri

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) şike ve teşvik soruşturmasında iddialar gerçek çıkarsa ligin korunması için bir dizi önlem paketi hazırladı. Federasyonunun masasındaki 5 ayrı formülde öncelik ise Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı ligden düşürmemek.
Yarın UEFA ve Süper Lig’in kaderini görüşecek olan TFF, ilk etapta eksi puan cezalarını gündemine aldı. Fenerbahçe’yi eksi 20, Siyah-Beyazlıları ise eksi 10 puanla lige başlatmayı düşünen federasyonun diğer çözümleri ise birbirinden ağır.        

 

 

1. FORMÜL: Ligden hiçbir takım düşürülmeyecek. Fenerbahçe’nin lig, Beşiktaş’ın kupa şampiyonluğu onaylanacak. Ancak Fenerbahçe lige -10, Beşiktaş ise -15 puanla başlatılacak.

  
2. FORMÜL: Ligden hiçbir takım düşürülmeyecek. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın lig ile kupa şampiyonlukları elden alınacak. Trabzonspor’a da şaibeli iddialar nedeniyle şampiyonluk verilmeyecek.

3. FORMÜL: Fenerbahçe, Beşiktaş ve Sivasspor ligden düşürülecek. Fenerbahçe Bank Asya’ya -10, Beşiktaş ve Sivasspor -7 puanla başlatılacak.

4. FORMÜL: 1 kereye mahsus olmak üzere şikeciler affedilecek ancak şampiyonlukları iptal edilecek. Ayrıca Futbol Federasyonu’na 10’ar milyon Avroluk ağır bir tazminat ödenecek.

5. FORMÜL: Fenerbahçe, Beşiktaş ve Sivasspor bu sezon ligden men edilecek. Gelecek sezon ise Bank Asya’da top koşturacak.

      

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler, Spor, Spor Haberler

dogukan10 17 Temmuz 2011


3 formul ve 5 formul en uygun olanı bence bu formuller uygulanmalı 2 formulde olabılır sampıyonlugu gıdıyor 🙂

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git