Görese Dağı'nda 21 terörist öldürüldü

 

Diyarbakır’ın Dicle ilçesi ile Elazığ’ın Arıcak ilçeleri ara hattında yer alan Görese Dağı bölgesinde 4 gündür devam eden operasyonlarda 21 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Diyarbakır’ın Dicle ilçesine bağlı Kurşunlu ile Elazığ’ın Arıcak ilçesi arasında kalan Görese Dağı’na kış üstlenmesi için geçen 50 PKK’lıya yönelik 5 bin askerle düzenlenen operasyonlar sırasında şu ana kadar 21 teröristin öldürüldüğü bildirildi. Görese Dağı’ndaki operasyona Diyarbakır Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nden 4 tim, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı’na bağlı Jandarma Özel Harekat timleri, Dicle Özel Görev Kuvvet Komutanlığı ile Hani ve Ergani İlçe Jandarma Komutanlıkları’ndan da komando birlikleri katılırken, 6 Kobra helikopteri de havadan destek verdi. Abluka altına alınan bölge İHA’lar tarafından kontrol edilirken, teröristlerin tespit edildiği bölgeler kobralarla bombalandı. 

Kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu arazide teröristlerin 3 ve 5’er kişilik gruplara ayrılıp kurtulmaya çalıştığı bildirildi.  Bölgede çok sayıda sığınak imha edildi, silah ve yaşam malzemesi ele geçirildi, diğer teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla bölgedeki operasyonların sürdüğü bildirildi. 

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler, TSK

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git