Hain saldırıya korucu yardımı iddiası

Hakkari-Çukurca’daki hain saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmada korucuların PKK’ya yardım ettiği belirlendi Terör örgütü PKK’nın tuzağına düşen ve 8 asker ile 1 korucunun şehit edildiği Çukurca’daki pusuda, bazı korucuların teröristlere yardım ettiği ortaya çıktı.

Çukurca’daki saldırının ardından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 4 korucunun, mayınlı tuzakta kullanılan malzemelerin temininde aktif rol aldığı ileri sürülüyor. Bu kişilerin, teröristlerin korucu kıyafetleriyle mayınları döşediğini bildiği halde haber vermediği ve saldırıyı gerçekleştirenlerle çeşitli toplantılar yaptığı belirtiliyor.
 
MAYIN DÖŞEYEN KORUCULAR
Yaklaşık 100 kiloluk C-4 ve amonyum nitrat kullanılarak yapılan mayınlı saldırı için döşenen 3 kilometre kablonun temininde söz konusu korucuların aktif olarak yer aldığı öne sürülüyor.Terör örgütü PKK’nın mayınlı saldırısıyla ilgili 22 kişi gözaltına alınmıştı. Bunlardan 7’si tutuklandı.

Zaman’ın haberine göre, sorgulanan ve tutuklanan korucuların, terör örgütünün eylemi gerçekleştirmesine zemin hazırlayacak şekilde işe karıştığı, hatta bazılarının mayınlı tuzakta kullanılan malzemelerin temininde de rol aldığına yönelik deliller bulunduğu iddia edildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git