Hedef ilçeyi zaptetmekti

25 Mehmetçik’in şehit düştüğü Çukurca saldırısının emrini ‘Bahoz’ kod adlı Suriyeli terörist Fehman Hüseyin’in verdiği telsiz konuşmalarıyla kesinleşti. ‘Şimdi hasat zamanı’ şifresi kayıtlara geçti

Devrim Tosunoğlu-Bülent Şanlıkan
Hakkarİ Çukurca’da 25 askerin şehit olduğu saldırının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Buna göre saldırı emrini ‘Bahoz’ kod adlı Suriyeli terörist Fehman Hüseyin vermiş. Telsiz konuşmalarına giren şifre ise ‘Şimdi hasat zamanı.’ İşte AKŞAM’ın izini sürdüğü saldırının detayları…

– Çukurca merkezde polis lojmanlarına 50 metre mesafede mevzilenen PKK’lı 8 militana, 50 özel harekat polisi anında karşılık verdi. Teröristler 4 roketatarı orada bırakarak kaçtı.
–  Askeri birimler, şehir merkezine hakim noktadaki korucu tepesine telsizle haber vermek istedi. Ancak çağrılara cevap gelmedi. İddiaya göre, korucu tepesinden de Çukurca merkezdeki Alay Komutanlığı’na ateş açıldı.
– PKK saldırısı 01.00’de başladı, 01.05’de elektrikler kesildi. Karanlıktan faydalanan teröristler, asker ve polis noktalarının yakınına sızmayı başardı. 
– Çukurca’daki saldırıda polis ve asker arasında telsiz bağlantısının olmadığı ortaya çıkardı. İddiaya göre, bu durum teröristlerin mevzilerinin hemen belirlenmesini engelledi. 
– Saldırıyı ‘Bahoz’ kod adlı Suriyeli terörist Fehman Hüseyin’in verdiği telsiz konuşmalarıyla kesinleşti. Hüseyin’in, saldırı emrini ‘Şimdi hasat zamanı’ şifresiyle verdiği kayıtlara geçti. Bu anonsun ardından teröristler asker ve polis birliklerine saldırdı.
– Teröristlerin stratejisinin Çukurca’yı işgal etmek anlaşıldı. Geçen ay, şehir işgali eylemini Şemdinli’de deneyen teröristler sivil halkı kalkan yapmıştı.

Çocukları banyoya sakladık
PKK’nın hedef seçtiği Yenimahalle’deki TOKİ polis lojmanlarına çok sayıda roketatar mermisi isabet etmiş. Patlamayan roketatarlar ise lojmanların çatısında kalmış. Saldırı sırasında evde bulunan polisler önce çocuklarını ve eşlerini banyoya saklamış, ardından da teröristlere karşılık vermiş.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git