İnternet Reklamcılığında Yeni Uygulama!

Firmaların ana reklam mecralarının yanı sıra hedef kitlelerine ulaşabilecekleri yeni destek bir mecra oluşturmayı amaçlayan “kumpara.com” 1 Temmuz’dan itibaren yayına başlayacak.
Kumpara.com’a üye olan bireysel kullanıcılar, firmaların internet sitelerine yönlendirilerek ürün ve kampanyaları hakkında bilgi edinirken aynı zamanda aylık gelirlerini yükseltip yaşam standartlarını geliştirebilecek.

Kumpara.com’un fikir babası ve kurucu ortağı Ali Murat Erkorkmaz, düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, firmaların hedef kitlelerine doğrudan ulaşmalarına ve onlar hakkında daha detaylı bilgi almalarına olanak sağlayacak sistemde, firmaların yanı sıra tüketicinin de kazanacağını kaydetti.

Erkorkmaz, sistemin, firmaların reklam ve tanıtım bütçelerinin bir bölümünü hedef kitleleri ile paylaşmaları esasına dayandığını dile getirdi. Erkorkmaz, Pro-Filer isimli ”yapay zeka” yazılımıyla yönetilen bir internet sitesi olan Kumpara.com’a dahil olan firmaların ürün ve kampanyalarını sadece istedikleri profildeki kişilere tanıtırken, diledikleri gibi hazırlayacakları anketlerle de hedef kitleleri hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabileceklerini söyledi.

Erkorkmaz, sistemin nasıl çalışacağı konusunda da, kişilerin kumpara.com’a kendi profil bilgilerini girerek üye olduklarını, firmaların yapacağı anketler ile bu profil derinliğinin kısa sürede zenginleşeceğini anlattı.

Erkorkmaz, firmaların hedef kitlelerini oluşturan profilin tanıtımını yapmak istedikleri kişi sayısını, bu kişilere ödeyecekleri birim parayı ve kampanya süresini belirleyeceklerini söyledi. Erkorkmaz, üyelerin bilgisayarına kendilerini seçen firmaların logolarının geldiğini, logolara tıklanınca firmaların sitelerinin açıldığını, firmanın vermek istediği mesajla ilgili bir soru sorduğunu, ekrandaki üç yanıttan doğru olan yanıtın tıklanması durumunda firmanın sitesinin açılacağını ve böylece kullanıcıya 1 birim para ödeneceğini anlattı.

”TANITIM BÜTÇELERİNİ BOŞA HARCAMA RİSKİ YOK”

Erkorkmaz, ”kumpara.com” sistemine dahil olan firmaların kaç kişiye ulaşacaklarına ve onlara ne kadar para ödeyeceklerine kendilerinin karar vereceğini belirterek, ”Firmalar büyüklüklerine ve ürün fiyatlarına göre bütçelerini diledikleri gibi düzenleyebilirler. Sadece mesajlarını okuduğundan emin oldukları kişilere ödeme yapacaklarından tanıtım bütçelerini boşa harcama riskleri yoktur” dedi.

Sistemde şirketlerin aynı anda birden fazla kampanya başlatabileceklerini bildiren Erkorkmaz, şirketlerin kampanyalarını istedikleri zaman durdurulabileceğini, başarılı kampanyalara devam edebileceklerini ve sistemin sunduğu ”online raporlama hizmeti” ile saniye saniye takip edilebileceğini kaydetti.

Erkorkmaz, ”global bir kuruluş olan kumpara, dünyadaki bütün firmalara ve bütün insanlara bu hizmeti sunmaktadır. Başka ülkelerde ürünlerini tanıtmak isteyen firmalar için hedef kitleleriyle olan ilişkilerinde devamlılık sağlar. Firmalar bulundukları ülkeden dünyanın dört bir yanındaki insanlara tanıtım yapabilir, mesajlarını kolaylıkla iletebilir. Bu uygulamanın tüm dünyada başlama tarihini Eylül 2011 olarak öngörüyoruz” diye konuştu.

Bu arada verilen bilgiye göre, ”kumpara.com”un fikir babası ve kurucu ortağı olan Ali Murat Erkorkmaz, Compischo adlı yapay zeka yazılımıyla da tanınıyor ve ileri yazılım teknolojileri otoriteleri tarafından dünyadaki ilk üç bilim insanı arasında gösteriliyor. Erkorkmaz, 1984-1988 yılları arasında NASA için projeler üretmiş ve NASA’nın dergisine kapak olmuştu.

Yazan : admin Kategori : Bilgisayar ve İnternet

admin 29 Haziran 2011


İnternet de reklam yapmak veya almak gercekden zor bır ıs bu ısı uslenen dev fırmalar var kucuk esnaf dedıgımız kucuk sıteler bu alanda resmen işci sınıfı oluyor tum hızmetlerın ıslam harıc hepsı paraya dayalı oldugundan ısın asıl maksadı reklam ve para kazanmak oldugu bır gercek

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git