İran Ordusu Kandile Girdi PKK Militanları İle Çatışıyor..

İran Ordusu PKK PJAK Kaplarını  Vuruyor

İran ordusunun Federal Kürdistan Bölgesi sınırını geçtiği ve Kandil’de PKK PJAK mensupları ile İran ordusu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

İRAN – Binlerce İran askerinin Qeladize yakınındaki Dola Kokê alanında sınırı geçtiği bildirildi. PKK PJAK gerillalarının direnişiyle karşılaşan İran askerleri ile şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Sabah saatlerinden itibaren sınır hattındaki Serdeşt ve Piranşar kentlerine ağır silahlar ve binlerce askerin sevk edildiğini belirtildi. İran ordusunun yayla sakinlerini uyararak alandan çıkardıktan sonra bombardımana başladığı ve sınır hattını geçtiği, çatışmalar ve bombardımanın halen devam ettiğini bildirdi.İran Ordusu  PKK PJAK  kaplarını Vuruyor başlıklı ve İran ordusunun Federal Kürdistan Bölgesi sınırını geçtiği ve Kandil’de  PKK PJAK mensupları ile İran ordusu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi. özetli haberi okudunuz.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

dogukan10 16 Temmuz 2011


En guncel haberlerı senden ogrenıyoruz sanal agbı devam durmak yok !

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git