İran'dan Türkiye'ye füze kalkanı tepkisi

İRAN Savunma Bakanı Ahmed Vahidi, Türkiye’nin topraklarına konuşlandırılmasına onay verdiği NATO’nun füze kalkanı projesine tepki gösterdi.

Vahidi, İran’ın Fars ajansına yaptığı açıklamada, Türkiye’de yerleştirilecek füze kalkanı sisteminin sorulması üzerine, tepkisini, “Biz, ABD ve Batılı ülkelerin İslam ülkelerinde bulunmasını İslam ülkelerin zararına ve güvenliğine ters bir etken olarak görüyoruz ” şeklinde dile getirdi.

İranlı bakan, “Ülke menfaatlerimize aleyhine dünyanın her hangi bir noktasından yapılacak her hangi bir tecavüzü tahammül ve kabul etmeyiz. Batılıların, başta Müslüman ülkeler olmak üzere, her hangi bir ülkede bulunması o ülkenin çıkarına değil. Bugün Irak, Afganistan ve hatta Libya halkının kanları Batılıların parmaklarından damlamaktadır” dedi.

Daha önce İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi ve İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hasan Gaşgavi de sistemin Türkiye’ye konuşlandırılmasına karşı tepkilerde bulunmuşlardı

 

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git