İsrailli Medya: Türkiye İsrail’i 112-0 Mağlup Etti

İsrail medyasında göklerin hakimiyeti için verilen “savaş”ta Türkiye’nin İsrail’i büyük bir farkla yendiği yorumları yapılıyor

İsrailli medyada, Türkiye’nin, İsrail’in “güvenlik taleplerini karşılamayı reddettiği için İsrailli havayolu şirketleri Türkiye’ye uçamazken” Türk havayolu şirketlerinin Tel Aviv’e yaptıkları haftalık sefer sayısının 112’yi bulduğuna dikkat çekilerek “Türkiye,İsrail’i 112-0 mağlup etti” deniliyor.

“İSRAİLLİ HAVA ŞİRKETLERİ TÜRKİYE’YE SOKULMUYOR”

Times of İsrail sitesi tarafından yayımlanan geniş haberinde “Türkiye, esasen İsrailli havayolu şirketlerini sokmuyor. Böylece İsrail ile Türkiye arasındaki hayli karlı rotada tekel kurdu ve İsrail, Ankara ile zaten bozulmuş olan diplomatik ilişkileri daha da kötüleştirme korkusuyla bu konuda hiçbir şey yapmıyor” savlarını dile getirdi.

TÜRKİYE KARLI ÇIKIYOR

2010 yılında meydana gelen ve ikili bağların çöküşüne neden olan Mavi Marmarabaskınıdan bu yana iki ülke arasındaki hava trafiğinin yüzde 150 arttığının vurgulandıktan sonra şöyle deniliyor: “Ancak bu artıştan sadece Türkiye yararlanıyor. Türk havayolu şirketlerinin her hafta Ben Gurion’dan yaptıkları uçuşlar, şaşırtıcı biçimde 112’yi buldu. İsrailli havayolu şirketlerinin aynı rotadaki uçuşları ise sıfır.”

“PAZAR ERİŞİMİMİZ YOK”

Haberde İsrailli havayolu şirketlerinin 2007 yılından bu yana Türkiye’deki herhangi bir destinasyona uçamadıkları ve pazara erişiminin olmadığı belirtilirken bunun nedenleri konusunda Kudüs’üs “tamamen Ankara’yı sorumlu tuttuğu” belirtildi.  Times of İsrail, Flightglobal sitesine atfen “Türkler, İsrailli güvenlik personeline “İsrail’e yönelik uçaklara binen yolculara güvenlik kontrollerini yapma’ iznini vermeyi reddediyor” diye yazdı.

NETANYAHU’YA “KIZGIN MEKTUP”: “ANLAŞILMAZ DESTEK”

Bu arada, İsrail’in ulusal havayolu şirketi El Al’ın Ceo’su Eliezer Shkedi’nin İsrailBaşbakanı Binyamin Netanyahu’ya “kızgın” bir mektup yazdığı da belirtiliyor.

Shkedi, 22 Ekim tarihli mektubunda “haksız” olarak nitelediği durumdan yakınarak “İsrail devletinin, uçmaları önlenen İsrailli havayolu şirketlerinin aleyhinde Türk havayollarının uluslarararası büyümesine anlaşılmaz desteğini” sert dille eleştirdi ve Türk uçaklarının İsrail’e inmelerinin yasaklanmasını da istedi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Adalet, Ankara, Antalya, Arkadaşlik, Ask Ve Sevgi, Bilgisayar ve İnternet, Bilim, Çalışma Hayatı, Chat, Edebiyat, Eğitim Öğretim, Genç Bakış, Genel, Haberler, İslam, İslam, İstanbuL, İzmir, kamerali sohbet, Kurtlar Vadisi, Magazin, Muzik, Osmanlı, Piyasa, Rize, Sağlık, Sanat, Sesli Chat, Sesli Sohbet Chat, SesliChat, SesliSohbet, Siyaset, Spor, Spor Haberler, Tarot, Teknoloji, TSK, vartes

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git