İstanbulda Şok Deprem!

İstanbulda bugün saat 16.17 sularında ege denizi merkezli bir deprem meydana geldi. depremin  büyüklüğü 6.2 şiddetinde olduğu açıklandı.ilk bilgilere göre deprem büyüklüğü 5.8 şiddetinde oldugu sanılıyordu. deprem, İzmir, Bursa, Çanakkale, Kocaeli, İstanbul, Balıkesir, Edirne’de hissedildi.Depremi hisseden illerde vatandaşlar deprem sebebiyle paniğe kapılarak dışarıya fırladı, telefonlarıyla yakınlarını arayarak bilgi edinmeye çalıştı.ege depremi Yunanistan’ın başkenti Atina’da hafif olsada hissedildi.

Deprem uzmanı Pr.Dr Ahmet Ercan bölgenin bu büyüklükte bir depremle daha önce karşılaşılmayan bir bölge olduğunu ifade etti.

“Anadolu gergin” diyen Ercan yakın bir zamanda daha büyük bir deprem beklenmediğini de ifade etti.

Saros Körfezi’nde az kırılmış faylar olduğunu ifade eden diğer deprem uzmanı Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, yaklaşık 100 kilometrelik bir yüzeyin kırılması 10-12 kilometrelik bir kırıktan söz edebiliriz. En son bölgede 1912 yılında benzer bir depremin yaşandığını söyledi.

Yazan : dogukan10 Kategori : Genel

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git