Kadın Ve Erkeğin Yaradılışı…

Kadın:
Tanrı yaprağın hafifliğini ceylanın bakışını güneş ışığının kıvancını sisin gözyaşını aldı; rüzgarın kararsızlığını tavşanın ürkekliğini buna ekledi. Onların üzerine kıymetli taşların sertliğini balın tadını kaplanın yırtıcılığını ateşin yakıcılığını kışın soğuğunu saksağanın gevezeliğini kumrunun sevgisini kattı. Bütün bunları karıştırdı eritti ve kadın yaptı. Yarattığı kadını erkeğe armağan etti.
 

 

  

Erkek:
 

Tanrı kaplumbağanın yavaşlığını boğanın bakışını fırtına bulutlarının kasvetini tilkinin kurnazlığını boranın dehşetini aldı; sülüğün yapışkanlığını kedinin nankörlüğünü hindinin kabarışını gergedan derisinin sertliğini onlara ekledi. Bunların üzerine ayının kabalığını bukalemunun şıpsevdiliğini sivrisineğin vızıltısını kattı ve filin hortumunu da takarak erkeği yarattı. Yarattığı erkeği adam etsin diye kadına verdi.  

Yazan : sanalyakuza Kategori : Arkadaşlik, Ask Ve Sevgi, Genel, Magazin

bitirim 27 Temmuz 2011


güzell….

çileklibrowni 24 Ağustos 2011


doğruuu !!! 🙂

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git