KANDİLE HAVA HAREKATI BAŞLADI

Yaklaşık 15 F-16 Türk savaş uçağı terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’taki Kandil ve Zap bölgesindeki kamplarını vuruyor.

Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nden bu akşam ard arda F-16 savaş uçakları havalandı.Jetlerin, sınırı geçerek terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan kamplarını bombaladığı ileri sürüldü. Ancak, resmi makamlar henüz PKK kamplarının bombalandığını doğrulamadı. Diyarbakır’da 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nde bugün son ayların en yoğun hava hareketliliği yaşandı. Öğleden sonra başlayan haraketlilik saat 20.30 sıralarında en üst seviyeye ulaştı. Üsten ard arda havalanan yaklaşık 10 F-16 savaş uçağı Irak sınırına doğru yöneldi. Uçakların kalkışından bir süre sonra Hakkari’nin Irak sınırda bulunan Çukurca, Şemdinli ile Yüksekova ilçeleri semalarında da yoğun uçak hareketliği görüldü. Uçakların Irak sınırının sıfır noktasına gittikleri gözlemlendi.

KAMPLAR BOMBALANDI İDDİASI

Diyarbakır’dan kalkan jetlerin PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan kamplarını bombaladığı iddia edildi. PKK’ya yakın internet siteleri uçakların başta Kandil Dağı olmak üzere, Türkiye-İran sınırındaki Hinere, Türkiye sınırına yakın olan Zap, Hakurk kamplarını bombaladığını duyurdu. Jetlerin, Kuzey Irak’taki kamplarını bombadığı iddiaları, henüz resmi makamlar tarafından doğrulanmadı

Yazan : dogukan10 Kategori : Genel

okan35 17 Ağustos 2011


Vurun ASLANLARIM son piç yok olana kadar vurun ŞEHİTLERİMİZİN kanı yerde kalmayacak….

YagmuR 17 Ağustos 2011


şehitlerimizin kanı ellbetteki yerde kalmayacaktır edenler belasını bulacaktır….

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git