Karayılan değil ikinci adam yakalandı….

 İran’ın, terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ı yakalandığı haberini duyurdu. Ancak daha sonra düzeltme geçerek haber metnindeki ‘Karayılan’ ifadesinin yerine ‘ikinci adam’ ifadesini kullandı.

İran’ın resmi haber ajanslarından Fars’ın bildirdiğine göre, İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, terör örgütü PKK’nın “iki numaralı isminin” yakalandığı haberlerini teyit etti.
Fars ajansının haberinde şu ifadeler var:
“Burucerdi, Meclis’te bugün gazetecilerin PKK’nın iki numaralı isminin yakalandığı haberlerine ilişkin bir soruya verdiği cevapta, “Bu haber doğrudur,  İran istihbarat birimleri, bu terör örgütünün iki numaralı ismini yakalamıştır”  ifadesini kullandı.
Burucerdi, “İstihbarat güçlerimiz, PKK’nın iki numaralı ismini tutuklayarak çok önemli bir iş başarmışlardır” dedi. İran’ın bir başka resmi haber ajansı Mehr de “PKK;nın ikinci adamının  yakaladığı haberi doğrulandı” başlığı altında şu ifadelere yer verdi:

“İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Bakanı  Alaeddin Burucerdi, terör örgütü PKK’nın ikinci adamının İran tarafından  yakalandığını doğruladı.
Mehr haber ajans parlamento muhabirinin bildirdiğine göre, İran İslami  Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Bakanı Alaeddin  Burucerdi’nin basın toplantısında gazetecilere vediği demeçte PJAK terörist  örgütünün ülkenin batısındaki eylemleri hakkında açıklama yaparak, bu terörist  eylemlerin PKK terörist örgütünün ikinci adamının yakalanması dolayısıyla  yapıldığını söyledi.
Alaeddin Burucerdi, İran İstihbarat güçlerinin önemli bir operasyonu sonucu PKK’nın ikinci adamının yakalandığını belirtti. Burucerdi, Devim Muhafızları’ndan da bu gibi başarılı ve etkin operasyonlar bekleneceğini vurguladı.”

İLK OLARAK TRT HABER DUYURMUŞTU

Karayılan’ın yakalandığı haberi, dün öğlen saatlerinde TRT Haber tarafından “Flaş gelişme” olarak duyurulmuş ancak bu haber Başbakanlık, Dışişleri ve Emniyet kaynakları tarafından doğrulanmamıştı.

1954 Birecik doğumlu olan Karayılan, 1979 yılında örgüte katılıp, bölgede faaliyet yürüttükten sonra 1980 yılında Suriye’ye geçmişti. Uzun yıllardır örgütün lider kadrosunda yer alan Karayılan, aynı zamanda KCK Yürütme Konseyi’nin de başkanlığını yapıyor

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git