Kato ve Kavaklı'da 150 PKK'lı kıstırıldı

Hakkari ve Şırnak arasında kalan Kato Dağı ve Kavaklı bölgesinde bulunan PKK’lılara karşı büyük bir askeri operasyon başlatıldı.
 

Hakkari Valisi Muammer Türker, Genelkurmay tarafından sivil girişlere yasaklanan bu bölgede 3 gündür devam eden operasyonlarla çok sayıda terörist sığınağının imha edildiğini ve büyük miktarda mühimmatın ele geçirildiğini açıkladı. Türker, Kayseri Dağ Komando Tugayı ile jandarma özel harekat timleri ve Emniyet özel harekat timlerinin ortaklaşa düzenlediği operasyona havadan da destek verildiğini aktardı. Söz konusu bölgede 150 civarında teröristin bulunduğu tahmin ediliyor.

Kavaklı bölgesinde terör örgütü PKK militanlarının Botan adını verdiği bir kampının bulunduğu belirtiliyor. Hakkari’deki eylemlerin de bu kamptan yönlendirildiği düşünülüyor. Botan Kampı’nda 150’ye yakın teröristin bulunduğu, operasyonların da burada yoğunlaştırıldığı ifade ediliyor. Güvenlik güçleri, bu bölgedeki PKK’lıların izini sürüyor. İstihbarat raporlarına göre Botan kampında Murat kod adlı bir örgüt yöneticisinin vergileri toplattığı, ödemeyenlere karşı da mahkeme kurup yargıladığı ifade ediliyor. Ayrıca, bölgede müteahhitlik yapan firmaların yöneticilerinin de kaçırılarak bu kampa getirildiği ve ailelerinden fidye istendiği dile getiriliyor.

Öte yandan Şemdinli saldırısını düzenleyen teröristlerin de Botan ve Şehidan kamplarından gelerek şehre saldırı düzenlediği öğrenildi. Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma ve Özel Harekat lojmanlarına 11 Eylül’de 130 teröristle saldıran grupların, Şemdinli’nin doğusunda İran sınırı üzerinde bulunan Şehidan kampı ile yine ilçenin güneyinde, Irak sınırında bulunan Kavaklı (Botan) bölgesi kampından gelen teröristler olduğu kaydediliyor.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git