Kuzey Irak’taki terörist kamplarına bomba

Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü’nden kalkan F-16 savaş uçakları Kuzey Irak’ta bulunan terörist kamplarında tespit edilen noktaları bombaladı.

Diyarbakır’dan kalkan 8 adet F-16 savaş uçağı, heronlar tarafından tespit edilen ve kışı geçirmek için Türkiye, Kuzey Irak sınırına yakın olan Hakurk,, Zap ve Kandil’e geçmeye çalışan terörist gruba bomba yağdırdı. Yaklaşık 2 saat süren operasyonun ardından ‘savaşan şahinler’ diye adlandırılan Türk savaş uçakları üslerine sorunsuz iniş yaptı. Ayrıca Hakkari’nin Çukurca ilçesinden de bölgeye yapılan top atışları ile operasyon desteklendi. Operasyonda vurulan hedeflerde kaç teröristin etkisiz hale getirildiği henüz açıklanmadı.

 

CUDİ’DE 5 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ

Şırnak yakınlarında bulunan Cudi Dağı’nda güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 5 PKK’lı öldürüldü. Kuzey Irak sınır şeridi üzerinde bulunan ve PKK’nın üslenme ve geçiş güzergahı olarak kullandığı Cudi Dağı’nda, geçen Cumartesi günü düzenlenen operasyonda 5 PKK’lının öldürüldüğü açıklandı. Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, Cudi Dağı’nın birçok noktasında etkili olan operasyonlarda 5 PKK’lının öldürüldüğü belirtilirken, “Operasyonlar halkın desteği ile birlikte kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Arkadaşlik, Genel, Haberler, TSK

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git