LYS Sonuçları Açıklandı

Öğrenci ve velilerin heyecanla beklediği o an geldi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, bugün açıklanacak Lisans Yerleştirme Sınavları’na(LYS) ilişkin bilgi vermek amacıyla YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ı ziyaret etti.

YÖK’e, saat 09. 30 sıralarında gelen Demir, sınav sonuçlarının bugün saat 14. 00’de internetten açıklanacağını söyledi.

YÖK Başkanı Özcan da Demir’in sınav sonuçlarına ilişkin bilgi vermek amacıyla kendisini ziyaret ettiğini belirtti.

Demir, yaklaşık 20 dakika süren ziyaretten sonra YÖK’ten ayrıldı.

TERCİHLER 5 AĞUSTOSTA SONA ERECEK

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 2011-Öğrenci Seçme Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) tercih işlemleri de 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak ve 5 Ağustos 2011 tarihinde saat 17. 00’de sona erecek.

KILAVUZLAR BAŞVURU MERKEZİNDE

2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin “http: //www. osym. gov. tr”internetadresinden yayımlandı.

Kılavuzun basılı hali ise, başvuru merkezlerinde incelenebilecek. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacak. Adaylar, tercihlerini doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla ya da internetten bireysel olarak yapabilecek.

SONUÇ ÖĞRENME SAYFASI

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git