Memur Zammı İçin Tarih Verdi

Çalışma Bakanı açıkladı: Zamlı memur maaşları en geç ne zaman verilecek?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, zamlı memur maaşların en geç verileceği tarihi açıkladı.

Gazeteci Ömer Şahin’in, Kanal A’da yayınlanan “Görüş Farkı” programına katılan Faruk Çelik, 24 Nisan itibari ile toplu sözleşme yapacak hakem heyeti üyelerinin belli olacağını, 30 Nisan’da da masaya oturulacağını bildirdi.

Çelik, “Önümüzde bir ay süre var. 29 Mayıs, son gün. Eğer masada uzlaşır isek daha erken de bitme durumu var. Ama masada uzlaşma durumu olmazsa en geç; hakem heyetinin karar vereceği gün olan, 29 Mayıs’tır. Böylece geriye dönük 1 Ocak’tan itibaren kararlaştırılan zam oranı ne kadar ise memurlarımız maaşlarını ona göre almış olacak” dedi.

KIDEM TAZMİNATI FONU GELİYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, kıdem tazminatlarında yapılacak değişiklik hakkında da bilgi verdi. Kıdem tazminatını yıllık değil aylık olarak hesaplayacak bir formül üzerinde çalışıldığını aktaran Çelik, şunları söyledi:

“Kıdem tazminatı fonu adı altında bireysel hesabına bir miktar, belli bir oranda ücret yatsın diye bir çalışmayı bütün çalışanlara getirmek istiyoruz. Peki, mevcut çalışanlar ne olacak? Kıdem tazminatını hak eden; 800 bin kişi. Bunlarda bir hak kaybı kesinlikle olmayacak. Fakat bu, ham bir çalışmadır. Henüz Bakanlar Kurulu’na sunulmadı. Sosyal taraflarla görüşülmedi. Şu anda detaylı bir çalışma yapıyoruz”

Yazan : sanalyakuza Kategori : Arkadaşlik, Çalışma Hayatı, Genel, Haberler

Site Yönetimi Tarafından Bu Film Yorumlara Kapatıldı.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git