O bebek terör kurbanı oldu

PKK’nın Batman saldırısı 4 can aldı. Polisle çatışan PKK’lıların açtığı ateş sonucu bulundukları otomobilde ağır yaralanan 8 aylık hamile Mizgin Doru ve kızı 3 yaşındaki Sultan hayatını kaybetti. Mizgin Doru’nun bebeği sezaryenle alındı. Bütün Türkiye bebeğin yaşaması için gözyaşı döktü, dua etti ama henüz adı bile konmayan o bebek yaşama tutunamadı. PKK ile çıkan çatışmada ağır yaralanan polis Adem İlkılıç’ın ise beyin ölümü gerçekleşti.

Batman’a Kıra Dağı’ndan inen bir grup PKK’lı terörist önceki gece bir otomobili silah zoruyla gasp ederek Batman kent merkezine hareket etti. Teröristlerin ayrılmasından bir süre sonra, araçları gasp edilen 2 kişi ellerini çözüp çıktıkları karayolunda bir aracı durdurduktan sonra polisi aradı. Batman polisi ihbar üzerine saat 23.00 sıralarında Bahçelievler Mahallesi Aydın Konak Kavşağı’nda teröristlerin içinde bulunduğu otomobili buldu.
Polisin beyin ölümü gerçekleşti

Polisin ‘Teslim olun’ çağrılarına karşılık otomobilde bulunan teröristler uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Açılan ilk ateşte Batman Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Adem İlkılıç ağır yaralandı. Hastanede tedavi altına alınan polis İlkılıç’ın önce beyin ölümü gerçekleşti, bu sabah da şehit olduğu bildirildi. Ancak fişi çekildiği belirtilen komiser yardımcısı Adem İlkılıç’ın yaşam fonksiyonlarının devam etmesi üzerine yeniden yaşam ünitesindeki tedavisine devam edildiği açıklandı.

O bebek de yaşama tutunamadı

Teröristlerin açtığı ateş sırasında yoldan geçen ve içinde 35 yaşındaki Talat Doru, 8 aylık hamile eşi 32 yaşındaki Mizgin, kızları 3 yaşındaki Sultan, 6 yaşındaki Şeyma, Nuda ve Hivda’nın bulunduğu otomobil isabet aldı. Talat Doru, yaralı halde, ateş altında kalan otomobili hızla olay yerinden uzaklaştırarak, en yakındaki Özel Dünya Hastanesi’ne götürdü. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen ağır yaralı eşi Mizgin ve kızı Sultan yaşamını yitirdi. Doktorlar 8 aylık hamile Mizgin Doru’nun karnındaki bebeği kurtarmak için yoğun bir çaba harcadı. Ameliyata alınan Doru’nun bebeği sezaryenle alındı. Ancak sadece bir gün yaşayabildi.

Batman Sağlık Müdürü Dr. Namık Kemal Kubat, saldırı sonucu hayatını kaybeden Mizgin Doru’dan sezaryenle alınan ve Özel Batman Dünya Hastanesi’nde küvezde tedavisi devam eden bebeğin tüm çabalara rağmen kurtarılamadığını söyledi. Kubat, “Çok üzüldük. Onu yaşatmak için herkes elinden gelen çabayı gösterdi ancak bebeği kurtaramadık. Ailesine baş sağlığı diliyorum” dedi

Teröristlerle 1 saat süren çatışmada 2 polis memuru hafif yaralanırken, 3 PKK’lı öldürüldü. Teröristlerin saldırısında ölen Mizgin Doru ile kızı Sultan, merkeze bağlı Ömergöze Köyü’nde sabah erken saatlerde toprağa verildi.
Erkek bebek özlemi

Olayın ardından, ‘Doru’ Ailesi’nin bir dramı da ortaya çıktı. Mizgin ve Talat Doru çiftinin evliliklerinden bugüne kadar 4 kız çocuğu olduğu ve bu yüzden bir erkek çocuk sahibi olmak istedikleri belirtildi. ‘Bir de erkek çocuk olsun’ istekleri üzerine Mizgin Doru’nun hamile kaldığı ve 1 ay sonra dünyaya gelecek erkek bebeği heyecanla bekledikleri vurgulandı.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git