Oğlundan geriye plastik kılıcı kaldı

Siirt’e geçici görevle giden Uzman Çavuş Özgür Durmaz, deprem haberini duyar duymaz eşi Hüsniye ve 8 yaşındaki oğlu Celal’i bıraktığı Van’ın Erçiş İlçesi’ne geldi.

 

Hemen oturdukları Dağ Apartmanı’na koşan Uzman Çavuş Durmaz, binanın yerlebir olduğunu görüp şoke oldu. Enkaz başından biran olsun ayrılmayan Uzman Çavuş Durmaz’a bugün sabah saatlerinde, önce “Enkazda yaşam belirtisi var, sesler geliyor” haberi verildi.

Durmaz bu haberle heyecanlandı ve umutla bekleyişini sürdürdü. Ancak ilerleyen saatlerde ekipler, Uzman Çavuş Özgür Durmaz’ın eşi Hatice Durmaz ve oğlu Celal Durmaz’ın cesetlerine ulaştı. Kurtarma ekipleri, her ikisinin de yaşamını yitirdiğini Uzman Çavuş Durmaz’a uzun süre söyleyemedi. Daha sonra ekipler enkazdan çıkardıkları ve oğlu Celal’a ait plastik kılıcı baba Durmaz’a verdi. Plastik kılıcı göğsüne bastırıp gözyaşına boğulan Uzman Çavuş Özgür Durmaz, enkaz üzerinden indirildi. Yarım saat sonra da eşi ve çocuğunun cansız bedenleri enkaz içinden çıkarıldı. Cenazeler enkazdan çıkarılırken Durmaz ve yakınları fenalık geçirdi.

Dağ Apartmanı’nda, Erciş Kapalı Cezaevi’nde görev yapan Uzman Çavuş Abdulbaki Tekin, eşi Gülümser kızları Yeşim ve Feyza Tekin’in de aynı enkaz altında olduğu belirtildi. Arama ve kurtarma ekipleri enkazın içerisinde 3 ayrı tünel açarak ve hassas cihazlarla dinleme yaparken Tekin Ailesi’nden geriye mutlu günlerinde masa başında aile dostlarıyla çektirdikleri fotoğraf kaldı.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git