Olay Mit'çinin ölümünde suikast izi

Kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği söylenen Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personeli Kâşif Kozinoğlu’nun içeceğine veya yiyeceğine bir madde katıldığı ileri sürülüyor.

Aksiyon’un haberine göre, Kozinoğlu’na yiyecek veya içecek içinde ‘alfa radyoaktivite’ maddesi verildi. Bir atom küçüklüğünde olan bu maddenin vücuda girdikten sonra yaptığı en büyük etki, kalp krizine yol açmak. Radyoaktif ışık şeklinde kalbe sirayet eden alfa radyoaktivite zerreciği, kalbin yorgun düşmesi durumunda anında etki gösterebiliyor.

SPORDAN SONRA KALP KRİZİ

Kaşif Kozinoğlu’nun spor sonrası kalp krizi geçirmeye başladığı, oda arkadaşları tarafından aktarılmıştı. Alfa radyoaktivite zerrecikleri Rusya, Ukrayna gibi ülkelerde özel olarak üretilen bir nevi suikast silahı.

Çünkü tüm tetkiklere rağmen adli tıpçıların bile vücutta veya kanda asla izine rastlamayacağı bir madde. Uzmanlara göre, alfa radyoaktivite zerreciklerinin izine sadece saç telinde bir ihtimal rastlanabilir. Saç telini detaylı şekilde inceleyecek tek merkez ise Amerika’da.

KOZİNOĞLU NEDEN ÖLDÜRÜLMÜŞ OLABİLİR?

Ergenekon davasında Kâşif Kozinoğlu’nun gizli tanık olduğu ve her şeyi anlatacağı iddiaları kamuoyuna yansımıştı.

Ayrıca Kozinoğlu’nun, eski MİT mensuplarının, generallerin ve siyasilerin yargılanmalarına neden olacak bilgi ve belgelere sahip olduğu ileri sürülüyordu.

Kozinoğlu, kendini, ‘devlete hizmet eden ve amirlerinden aldığı talimatları yerine getiren biri’ olarak yorumluyordu.

ÖZAL VE KOZİNOĞLU’NUN ÖLÜM NEDENİ AYNI

Kâşif Kozinoğlu ile Turgut Özal’ın ölüm nedeninin aynı olduğu belirtildi. İki isim ölümü nedeni olarak kayıtlara “Spor sonrası yorulan kalbin aniden durması” olarak geçti.

AVUKATI DA ŞÜPHELENDİ

Yarın Çağlayan Adliyesi’nde görülecek olan Oda TV’nin ilk duruşmasına Kaşif Kozinoğlu’nun avukatı olarak katılacağını belirten Yarsuvat, Kozinoğlu’nun ölümündeki şüphe iddialarına da değindi. Yarsuvat, “Kozinoğlu’nun kalp krizi geçirdiğine dair şüphem yok. Ancak kalp krizini geçirmesinde tetikleyici olan nedir? Kalp krizi geçiren kimse bu kadar bekletilmez” dedi.

 

BİR DE MEKTUP VAR

 

 

 

Diğer taraftan, Kozinoğlu’nun avukatına hitaben yazıldığı belirtilen ancak içeriğinde ne olduğu henüz bilinmeyen mektuba Silivri Cezaevi Savcılığı’nın el koyduğu öğrenildi.

Kozinoğlu’nun avukatı Yarsuvat “Mektubu savcılıktan talep ettim. İçeriğinde ne yazdığına ilişkin bir bilgim yok” dedi. 

Bugün ilk duruşması görülecek olan Oda TV davasının tutuklu sanığı Kozinoğlu’nun ölmeden önce avukatı Hüseyin Derin Yarsuvat’a mektup yazdığı ortaya çıktı. Kozinoğlu’nun, kendisini ziyarete giden aynı hukuk bürosunun avukatlarına, “Hüseyin beye mektup yazdım. Onu vereceğim” dediği, avukatların, “Biz Hüseyin beye mektubu götürelim” teklifini ise geri çevirdiği belirtildi.

Kozinoğlu’nun ölmesinin ardından cezaevinden eşyaları alındı ancak mektup eşyaların arasında yoktu. Bu durumu fark eden avukat Yarsuvat’ın, mektubun akıbetini sorduğu mektubun Silivri Cezaevi Savcılığı’nda olduğunu öğrendiği belirtiliyor.

DHA’ya bilgi veren Yarsuvat, Kozinoğlu’nun kendisine yazdığı mektubu cezaevi savcılığından talep ettiğini söyledi. Mektubun önümüzdeki günlerde avukata teslim edileceği belirtildi.

“MEKTUPTA NE VAR BİLMİYORUM”

Yarsuvat, “Büromuzda çalışan avukatlar ölümünden bir süre önce Kozinoğlu ile görüşmeye gittiğinde, bana mektup yazdığını söylemiş. Diğer avukatlara vermemiş. ‘Ben kendim beni görmeye geldiğinde elden vereceğim’ demiş. Ölümünün ardından Kozinoğlu’nun bana yazdığı özel mektuba cezaevi savcılığı el koymuş. Eşyalarını teslim aldık ancak mektup yoktu. Mektubu savcılıktan talep ettim. İçeriğinde ne yazdığına ilişkin bir bilgim yok. Cuma günü mektubu alacağız.” diye konuştu.

SAVCILIK DOKTORLARIN İFADESİNİ ALDI

Öte yandan Mit Mensubu Kaşif Kozinoğlu’nun ölümüne ilişkin soruşturma yürüten Silivri Cumhuriyet Savcılığı’nın ifade işlemlerine devam ettiğini belirtildi. Kozinoğlu’nun koğuş arkadaşlarının ifadesini alan savcılığın, Kozinoğlu’na müdahalede bulunan Silivri Devlet Hastanesi’nde görevli doktorların ifadesini aldığı öğrenildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git