Osmaniye'de çatışma: 1 asker şehit

 

Osmaniye’de, güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.
Alınan bilgeye göre, Osmaniye’nin Zorkun Yaylası Haçbel mevkisinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında arasında çatışma çıktı.

Çatışmada bir asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Yaralı asker Osmaniye Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Vali Celalettin Cerrah yaralı askerin durumu hakkında bilgi almak için hastaneye geldi. Çıkışta gazetecilerin sorularını kısaca yanıtlayan Cerrah, şunları söyledi:

”Operasyon yapan timlerimiz pusu halindeyken, yaklaşan teröristler ateş etmişler. Bir askerimiz şehit bir askerimiz de yaralı. Arazide operasyon devam ediyor. Diğer timlerimiz de çatışma bölgesine çok yakındaydı. İnşallah sonuç alacağız. Yaralı askerin durumu iyi.”

Polis ekipleri de Osmaniye şehir giriş ve çıkışlarında kimlik kontrolü yapmaya başladı.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
Osmaniye’de teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan ve yaralanan askerlerin kimlikleri belirlendi.
Çatışmada Jandarma Er Rıfkı Damar’ın (21) şehit olduğu, Jandarma Er Ramazan Koçu’nun ise yaralandığı bildirildi. Bölgede operasyon devam ederken, güvenlik güçleri kentin giriş ve çıkışlarını kontrol altına aldı.
Bu arada, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, hastaneye giderek yaralı askeri ziyaret etti.

BAŞBAKAN ERDOĞAN, ORGENERAL ÖZEL’E BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Osmaniye’de terör örgütüne yönelik operasyonda bir askerin şehit olması dolayısıyla Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e başsağlığı diledi.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan’ın gönderdiği mesajda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel’e üzüntülerini bildirdiği ve operasyonda yaralanan bir asker için de acil şifalar dileğinde bulunduğu kaydedildi.

BEYTÜŞŞEBAP’TA ÇATIŞMA
Bu arada Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’ndeki Küçük Kato Dağı’nda bulunan 2 güvenlik üs bölgesine, PKK’lılar tarafından akşam saatlerinde silahlı saldırı düzenlendi. Askerlerin karşılık vermesiyle çıkan çatışma 1.5 saat sürdü. Yoğun ateş altında kalan PKK’lılar Irak sınırına doğru kaçtı. Eğitimli birliklerin PKK’lıları takibe aldığı ve zaman zaman silah seslerinin duyulduğu, Kobra helikopterlerinin kaçış güzergâhını bombardımana tuttuğu bildirildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

okan35 16 Ağustos 2011


Şehidimize Yüce Mevlamdan Rahmet geride kalan acılı ailesine ve türk halkona başsağlığı dilerim…

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git