Peres: İran için zaman tükeniyor

Şimon Peres, uluslararası camianın İran’ın nükleer programı ile ilgili sorunu diplomatik çabalar yerine askeri harekat yaparak çözme yoluna daha yakın olduğunu söyledi.

İsrail’de yayın yapan bir televizyon kanalına konuşanİsrailCumhurbaşkanı Şimon Peres,İraniçin zamanın daraldığını belirtti.

Ülkesinde daha çok ”güvercin” kanadın temsilcisi ve iyimser bir politikacı olarak bilinen Peres’in bu sözleri şaşırttı.

Peres ayrıca, dünya liderlerinin İran’ı ”ne pahasına olursa olsun” durdurmak için ”verdikleri sözleri tutmalarını” istedi.

Peres, ”Yapılacaklar konusunda önümüzde uzun bir liste var” diye konuştu.

İsrail basınında geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde Başbakan Binyamin Netanyahu’nun İran’a karşı bir askeri harekat başlatmak için bakanların desteğini almaya çalıştığı yazılmıştı.

İsrail, ABD ve diğer birçok ülke, İran’ın nükleer silah geliştirmeye çalıştığını düşünüyor. İran ise nükleer çalışmalarının barışçıl amaç taşıdığında ısrar ediyor

 

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git