Pervari'de şehit sayısı 6'ya çıktı

SİİRT Valiliği, Pervari İlçesi’ne bağlı Belenoluk Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit sayısını 6 olarak açıklarken 11 güvenlik görevlisinin ise yaralandığını bildirdi.

Siirt-Şırnak-Van sınırında yer alan Jandarma karakoluna düzenlenen saldırı ile ilgili bölgede kapsamlı operasyon başlatılırken, 3 teröristin öldürüldüğü belirtildi. Siirt 3. Jandarma Komondo Tugayından sabah saatlerinde çok sayıda Sikorksy helekopter ile bölgede jandarma özel harekat timleri sevk edildi.

Pervari İlçesi’ne bağlı olan ve Van’ın Çatak ile Şırnak’ın Beytüşebap İlçesi sınırında yer alan Belenoluk Jandarma Karakolu’na dün gece düzenlenen saldırıda şehit olan asker sayısının 6’ya çıktığı, 11 güvenlik görevlisinin ise yaralandığı belirtildi. Şehit düşen 6 askerden Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Başçavuş Erdal Canbulat, erler Ender Tugay, Ömer Dursun ve Adem Yörük’ün kimlikleri belli oldu.

Güvenlik güçlerinin karadan takviye yapmaması için köye giden yollar PKK’lılar tarafından patlayıcılar ile tuzaklanırken, çatışmadan sonra sadece bölgeye havadan helikopterler ile takviye yapıldı. Çatışmanın başladığı dün saat 18.30 sıralarından itibaren Siirt’te bulunan 3’üncü Komando Tugayı’ndan sürekli çatışma bölgesine havadan jandarma özel harekat timleri sevk edildi. Çatışma bölgesini Kobra helikopterler de zaman zaman teröristlerin bulunduğu değerlendirilen hedefleri bombaladı.

Siirt’e karayolu ile yaklaşık 5 saat uzaklıkta bulunan ve Şırnak-Siirt-Van sınırlarının kesiştiği bölgede Botan Çayı kenarında bulunan Belenoluk Köyü’nde dün gece karakola yönelik düzenlenen saldırıdan sonra bölgede başlatılan operasyona devam ediliyor.

Şehit 6 güvenlik görevlisi için Diyarbakır’da ‘Uğurlama töreni’ yapılacağı belirtilirken, yaralı askerlerin tedavileri Şırnak, Van ve Siirt Asker Hastanesi’nde sürüyor.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git