PKK'nın bölge sorumlusu öldürüldü

 

 

Şırnak’taki Cehennem Deresi’nde güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada, ödgütün bölge sorumlusu öldürüldü. 

Şırnak’ın İdil ve Güçlükonak ilçeleri ile Mardin’in Dargeçit ilçesi üçgeninde, bir grup teröristin olduğu ihbarını alan güvenlik güçleri, dün gece operasyon başlattı. Jandarma özel harekat timlerine polis özel harekat timlerinin de destek verdiği operasyonda Cehennem Deresinin stratejik öneme sahip bir çok noktası tutuldu. Şırnak 23’üncü Sınır Tümen Komutanlığı’ndan kalkan kobra helikopterlerinin de havadan katıldığı operasyonda, Cehennem deresinin bir çok yeri yoğun ateş altına alındı. 

Teröristlerin de karşılık verdiği çatışmalar yer yer sabah saatlerine kadar sürdü. Bugün öğlen saatlerinde Cehennem deresinde yapılan arama ve tarama faaliyetleri sırasında 35-40 yaşlarında silahlı bir teröristin cesedi bulundu. Öldürülen kişinin Şırnak bölge sorumlusu olduğu belirtildi. 

PKK’lının cesedi ambulansla İdil Devlet Hastanesine morguna kaldırılken, Cehennem deresindeki operasyonların devam ettiği belirtildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler, TSK

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git