PKK'nın Hacker Grubu Çökertildi

Hükümetin her alanda başarıyla yürüttüğü PKK ile mücadalede terör örgütüne bir darbe daha vuruldu.
Terör örgütü PKK’dan aldıkları talimatlar doğrultusunda sanal ortamda propaganda amaçlı özel ve kamu kurumlarının internet sitelerini çökerten kişilere yönelik 5 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda gözaltına 7 kişinin vatandaşların banka hesaplarını da ele geçirdikleri ortaya çıktı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube müdürlüklerince yürütülen planlı çalışmalarda bölücü terör örgütü PKK’nın yurt dışında faaliyet yürüten elemanlarından aldıkları talimatlar doğrultusunda çalışan hacker grubu çökertildi. Polis, terör örgütü adına propaganda amaçlı özel-kamu kurum-kuruluşlarına ait internet sitelerini hackleyen şahısların ilişki ve irtibatlarının deşifre ettikten sonra Şanlıurfa, Batman, Hakkâri ve Gaziantep Emniyet Müdürlükleri ile eş zamanlı olarak operasyon düzenledi. Operasyonlarda 7 kişi gözaltına alınarak Diyarbakır’a getirildi.

Gözaltına alınan kişilerin terör örgütünden aldıkları talimatlar doğrultusunda hacker saldırı grupları oluşturdukları, kamu kurum ve kuruluşları ile ticari ve bilgilendirme amaçlı özel şahıslara ait internet sitelerine sanal saldırı (hackleme) yaptıkları tespit edildi.

Zanlıların ayrıca PKK lehine propaganda içerikli logo, metin sayfalar ve örgütün elebaşısının resimlerini hacklenecek internet sitelerine yapıştırdıkları, internet site sahiplerini maddi ve manevi zarara uğrattıkları ortaya çıkarıldı. Şüphelilerin vatandaşlara ait banka hesap bilgilerini şahısların bilgileri temin ederek banka hesaplarına ulaşmaya çalıştıklarının yanı sıra yönettikleri sitelerde örgütün kırsal alanına katılımı teşvik ettikleri, kitlesel katılımlı olayları saptırarak ve sanal ortamda provoke ederek sansasyonel nitelikte eylemler gerçekleştirilmesi yönünde çağrılarda bulundukları tespit edildiği belirtildi.

Zanlıların üzerlerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda hard disk ve bilgisayar, flash bellekler, dijital fotoğraf makinesi ve kamera, çok miktarda CD, DVD ve disket, çok miktarda yasak yayın ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Yakalanan zanlılar adliye makamlara sevk edildi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Chat, Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git