Rum Lider"Türk tehditlerine karşı ordumuz teyakkuz halinde olmalı" dedi.

Rum Yönetimi lideri Dimitris Hristofyas, “Türk tehditlerinin göğüslenmesi için Milli Muhafız Ordusu’nun (RMMO) teyakkuz halinde ve hazırlıklı olması şart” dedi. Rumların bu görüşlerini destekleyen Yunanistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Theodoros Pangalos, “Kıbrıs’a yönelik herhangi bir saldırı aynı zamanda Yunanistan’a da yapılmış sayılacak. ” dedi.

Rum radyosunun haberine göre Hristofyas, “Münhasır Ekonomik Bölgesi’nden istifade etmesini engellemek için Kıbrıs Cumhuriyeti’ni korkutmayı hedefleyen Türk tehditlerinin göğüslenmesi için Milli Muhafız Ordusu’nun teyakkuz halinde ve hazırlıklı olması şart. ” dedi.

RMMO yeni Komutan Yardımcılığı’na Andreas Petridis’in atanması dolayısıyla bu sabah düzenlenen törende konuşan Hristofyas, “Silahlı kuvvetlerin görevi, yarı – işgal altındaki vatanın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü, Kıbrıs halkının özgürlüğünü ve itibarını korumaktır. ” ifadelerini kullandı.

Bu arada Rum radyosu, Yunanistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Theodoros Pangalos’un; Güney Kıbrıs’ın Doğu Akdeniz’de hidrokarbon arama – çıkarma niyetleriyle ilgili uyarıları nedeniyle Türkiye’ye Yunan Meclis kürsüsünden “mesaj verdiğini” duyurdu. Habere göre Pangalos, “Yunanistan, herhangi bir saldırıya uğraması durumunda Kıbrıs Cumhuriyeti’ne destek verecek. Kıbrıs’a yönelik herhangi bir saldırı aynı zamanda Yunanistan’a da yapılmış sayılacak. ” dedi.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git