Saldırıdan 20 gün önce yazılmıştı!

Terör örgütünün Çukurca’da sekiz ayrı yere yaptığı hain saldırıda 24 Mehmetçiğin şehit olmasından 20 gün önce PKK’nın o bölgede saldırı hazırlığında olduğu yazılmıştı.

Bölgede PKK’nın saldırı hazırlığında olduğuyla ilgili söylentiler ayyuka çıkarken Zaman’da 20 gün önce istihbarat kaynaklara dayandırarak yaptığı haberde PKK’lıların Çukurca ve Şemdinli’de 100’erli gruplar halinde beklediğini ve her an saldırabileceğine dikkat çekilmişti.

“PKK’lı Bahoz’dan talimat: Yeter ki bir polis ölsün, 50 sivilin önemi yok” başlığıyla yayınlanan haberin içindeki şu cümleler saldırıdan haftalar önce istihbarat güçlerinin PKK’lılarla ilgili bilgi sahibi olduğunu gösteriyor.

“İstihbari kaynakların Fehman Hüseyin ile ilgili elde ettiği bilgilere göre telsiz aracılığıyla “Kış üstlenmesine gitmeyin, bulunduğunuz yerde kalın. Saldırıları sürdürün.” talimatı veriyor. PKK’nın alt kadrolarının bu talimata uygun bir şekilde Şemdinli, Çukurca gibi bölgelerde 100’erli gruplar şeklinde beklediği belirtiliyor. Bu grupların muhtemel saldırılar planladığı, aynı saldırıları kış aylarında da tırmandırarak sürdürebileceği yerel kaynakların elde ettiği bilgiler arasında.”

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git