Şehidin Mesajı 'Sen uyu merak etme..'

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin askeri konvoyun geçisi sırasında mayın patlatması sonucu şehit olan 3 askerden 25 yaşındaki Jandarma Er Murat Başçı’nın, şehit düşmeden önce memleketi Karaman’ın Ermenek İlçesi’ndeki eşi 25 yaşındaki Fadime Başçı ile telefonla görüştüğü, ardından ”Sen uyu merak etme. Ben seni kaldırırım” yazılı mesaj gönderdiği belirlendi.

Şehit Er Murat Başçı’nın cenazesi bu sabah saatlerinde uçakla Konya’ya getirildi. Konya Askeri Hastane’nin morgunda bir süre bekletilen cenaze daha sonra ambulansla memleketi Karaman’ın Ermenek İlçesi’ne götürüldü.

Şehit Er Başçı’nın babası işçi emeklisi 2 çocuk babası Yüksel Başçı, oğlunun 1 ay önce yeni doğan bebeğini görmek, hem de bir akrabalarının düğünü için izine geldiğini belirtti. Son olarak geçen cuma günü Kadir Gecesi nedeniyle telefonla görüştüklerini belirten Başçı, ”Oğlum bizim kandilimizi kutladı. Durumunun iyi olduğunu söylemişti” dedi.

Acılı baba, terörün bitmesi gerektiğini anlatırken “Çok zor bir durum. ‘Başına gelmeyen bilemez’ diye bir laf var. Gerçekten çok zor. Bitirsinler terörü. Ellerini taşın altına kim koyacaksa koysun ve bitirsin. Bu mübarek günün hürmetine bitirsinler. Müslüman iseler bu işi bitirsinler. Savaşılacaksa savaşılsın, barışılacaksa barışılsın’ diye konuştu.

”SEN UYU MEREK ETME”
2006 yılında severek evlendiklerini ve 7 aylık Ali Mirza adını verdikleri çocukları olduğunu belirten şehidin eşi Fadime Başçı, eşiyle en son şehit olmadan önce cep telefonla görüştüklerini söyledi. Eşinin telefonda sıkıntılı bir durum olmadığını anlattığını belirten Başçı, ”Bana endişe etmememi söyledi. Operasyonda olduğu için gözüme uyku girmedi. Sonra yine telefon ettim. Bana mesaj çekti, ‘Sen uyu merak etme. Ben seni kaldırırım’ dedi. Ama yine gözüme uyku girmemişti. Sabah saatlerinde telefon beklerken uyuya kalmışım. Sonra da evimize askerler gelip eşimin şehit olduğunu söyledi” dedi. 7 aylık bebeklerinin yuvalarının mutluluk kaynağı olduğunu belirten Başçı, ”Oğlunu doya doya sevemeden şehit oldu. Tecilini bozdurup askere gitmişti” dedi.

Şehit Er Başçı, bugün öğleleyin yapılacak dini ve askeri tören ardından ilçedeki şehitlikte defnedilecek.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

YagmuR 29 Ağustos 2011


allah rahmet eylesin mekanalrı cennet olsun :((((

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git