Sema öğretmenin son sözü "Anneciğim" oldu

 

Aydın’ın Kuyucak İlçesi Pamukören Beldesi’nde yaşayan ve 2 ay önce atamasının yapılması üzerine Van’ın Erciş İlçesi’ne giden sınıf öğretmeni 27 yaşındaki Sema Ertürk, depremde çöken apartmandaki dairesinde hayatını kaybetti.

Eski AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk’ün yeğeni olan öğretmenin, deprem sırasında annesiyle telefonda konuştuğu ve son sözünün de “Anneciğim” olduğu belirtildi.

Trakya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden 3 yıl önce mezun olan Sema Ertürk, ailesiyle birlikte yaşadığı Kuyucak İlçesi Pamukören Beldesi’ne geldi. Bir süre özel bir rehabilitasyon merkezinde öğretmenlik yapan Ertürk, yaklaşık 2 ay önce Erciş İlçesi’ne bağlı Deredam Köyü ilköğretim Okulu’na sınıf öğretmeni olarak atandı. Büyük bir heyecanla Van’a giden Ertürk, Erciş’te öğretmen arkadaşlarıyla birlikte Zeylan Caddesi’ndaki altı katlı Erdinç Apartmanı’nın altıncı katındaki daireyi kiralayıp yerleşti.

DEPREME TELEFONDA YAKALANDI
İlçeye 16 kilometre mesafedeki okulunda göreve başlayan ve büyük bir mutlulukla ders veren Sema öğretmenin 7.2 büyüklüğündeki depremin meydana geldiği geçen Pazar, depremden saniyeler önce annesi Hatice Ertürk’ü telefonla aradığı, konuşurken de sarsıntıya yakalandığı ortaya çıktı. Kızının en son “Anneciğim” diye feryat ettiğini duyan anne Hatice Ertürk’ün yakınlarına, “Kızımla konuşurken telefon kesildi. Ben mutfakta bıçakla elini kesti, ondan feryat etti diye düşündüm. Telefondan ses kesilince bir süre bekledim. Ancak bir saat kadar sonra televizyonda deprem haberini gördüm. O an ne olduğunu anladım. Ama kızıma bir daha ulaşamadım” dediği belirtildi. Deprem haberi üzerine Sema öğretmenin yakınları Erciş’e gitti. Ancak bugün sabah saatlerinde Sema öğretmenin cansız bedeni enkaz arasından çıkarıldı. Yakınları, genç kızın cenazesini, toprağa vermek üzere Aydın’a getirmek için yola çıktı.

ESKİ VEKİLİN YEĞENİ
Aydın eski Ak Parti Milletvekili Ahmet Ertürk yeğeninin depremde hayatını kaybettiğini öğrenince Kuyucak İlçesi’ne geldi. Eski vekil Ertürk, “27 yaşında olan kızımız halen bekardı ve evin en küçüğüydü. En son yapılan atamalarda 2 ay önce Van’ın Erciş İlçesi’ne bağlı 16 kilometre mesafedeki bir köye ataması yapıldı. Diğer öğretmen arkadaşlarıyla birlikte 6 katlı bir apartmanda oturduklarını biliyorum. Acı haberle hepimiz yıkıldık. Akrabalarımız şu an kızımızın cenazesini alarak Pamukören’e getirmek üzere yola çıktı. Yarın öğle namazının ardından da defnedeceğiz. Hayat dolu ve hizmet aşkıyla yanan bir eğitim neferini kaybettiğimiz için çok üzgünüz” diye konuştu.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git