Şiddete Uğrayan Kadına Yakın Koruma

Kadın cinayetlerinin artaması üzerine harekete geçen hükümet çalışmaları sürdürüyor. Elektronik kelepçenin ardından yakın koruma da gündemde.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ”Yapılan değerlendirmeler sonucu yakın koruma gerekli görülen, şiddete maruz kalmış kadınların korunması için teknik çalışmanın içerisindeyiz” dedi.

Şahin, KKTC İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve beraberindeki heyeti kabülünde ”Kadınlara yakın koruma verilmesi yönünde bir çalışma var. Bu çalışmayla ilgili detay verebilir misiniz” sorusu üzerine şunları söyledi:

”Aileden sorumlu, kadından sorumlu, korunmaya muhtaç çocuklarımızdan sorumlu bakanlığımızın çalışma alanının önemli boyutunu güvenlik hizmeti oluşturmaktadır. Bu bağlamda da yapılan değerlendirmeler sonucu yakın koruma gerekli görülen, şiddete maruz kalmış kadınların korunması için böyle teknik çalışmanın içerisindeyiz. Arkadaşlarımız, bakanlıklarımız bu çalışmalarını yapıyorlar. Sayın Bakanımız da bu konuda zaten çok hassas, duyarlılık gösteriyor. Sorunu çözmek bu değildir ama geçici olarak da olsa çözümdür. O çözümün bir parçası olmak durumundayız.”

ASKERLİK SÜRESİ HÜKÜMET DÜZEYİNDE GÖRÜŞÜLMEDİ

Şahin, terörle mücadelede polisin, özellikle özel harekat polisinin etkinliğinin artırılmasıyla ilgili bir takvim verilip verilemeyeceğine yönelik soru üzerine de ”Polisin etkisi her zaman olabilir, olmaktadır da zaten. Şu anda uygulanan bir husustur” dedi.

İçişleri Bakanı Şahin, askerlik süresinin kısaltılması konusuyla ilgili soru üzerine de ”Askerliğin süresi konusu, İçişleri Bakanlığının çalışma alanını doğrudan ilgilendirmemektedir. Jandarma vesilesiyle bizi ilgilendiriyor ama asıl ilgili bakanlık, Milli Savunma Bakanlığıdır. Biz de sizler gibi izliyoruz. Hükümet düzeyinde görüşülmüş, konuşulmuş bir konu değildir” diye konuştu

Yazan : admin Kategori : Genel

MuRaT 05 Ağustos 2011


kadınlar bır cıcektır onlara kalkan eller kırılsın kelepce nedırkı en agır cezalar verıllsın

sıla_59 05 Ağustos 2011


kırılsın bencede emeklerine sağlık doğukan

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git