Sınıra Son yılların en büyük askeri sevkiyatı

Son dönemde art arda yaşanan terör saldırılarının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’ta başlattığı hava harekatı aralıklarla devam ediyor. Türk jetleri başta Kandil Dağı olmak üzere PKK’ya ait birçok kampı bombalıyor. Öte yandan, sınır bölgesindeki askeri hareketlilik de sürüyor.
 

Kuzey Irak’taki PKK kamplarına yönelik Ramazan Bayramı sonrası sınır ötesi kara operasyona hazırlanan Türk Silahlı Kuvvetleri sınır bölgesine yaptığı lojistik sevkiyatının ardında, personel sevkiyatına başladı. 2 bin komanda sivil minibüsler ile Şırnak’a gönderildi.

Doğu ve Güneydoğu’da terör saldırıları artması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarına yönelik başlatmış olduğu hava destekli operasyonlar sürüyor.

Hükümetin 17 Ekim’de sonara erecek sınır ötesi tezkereyi 1 yıl uzatma isteği, sınır ötesi kara harekatı gündeme getirdi.

Sınırın sıfır noktasında 3 aydan bu yana yapılan lojistik desteğin ardından ise bölgeye bu kez karayolu ile personel sevkiyatı yapıldı. Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı’ndan toplatılan 2 bin komando 120 araçlı sivil minibüsler ile Mardin yolu üzerinde Şırnak’a sevk edildi.

Son yılların en büyük askeri sevkiyatı sırasında üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Karayolunda konvoyun başında zırhlı panzer, orta ve sonlarında ise sinyal kesici Jammer araçlar eşlik etti.

Yazan : sanalyakuza Kategori : Genel, Haberler

YagmuR 23 Ağustos 2011


rabbim yardımcımız olsun…

fsıltım 23 Ağustos 2011


eyer isteirse birhaftada kökü kazınır haritadan silinir ama yapılmıyor

çileklibrowni 23 Ağustos 2011


Allah yardımcısı olsun tüm askerlerin..

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sosyal Ağ

SesliSitem.Com

Türkiyenin En Büyük En Hareketli Sesli chat Sesli Sohbet Platformu Yıllardan beri sizden aldığı güçle saygınlıgını asla bozmamış binlerce insanın birbirlerini tanıdığı arkadaş olduğu dost olduğu sanal ile real hayata köprü olmuş bir web sitesidir. İmza / vartes.

Yukarı Git